Bu Göstergeye Göre Yeni Bitcoin Rallisi Gerçekleşebilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, USDT cüzdanlarının aktivitesinde önemli bir düşüş nedeniyle yeni bir Bitcoin rallisi piyasaların beklediğinden daha erken başlayabilir.

Tarihsel Korelasyon

Metriğe göre, Bitcoin tarihsel olarak USDT cüzdanlarının azalan aktivitesi ile ilişkilidir. Grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce USDT cüzdanlarının aktivitesi düşmüştü.

Şu anda USDT cüzdanlarının etkinliği de diğer dönemlere kıyasla nispeten düşük sayılabilir. Sağlanan verilere göre, USDT cüzdanları şu anda BTC’nin 10.000 doların altında işlem gördüğü 20 Şubat 2020’deki kadar aktif görünüyor.

Korelasyon, USDT cüzdan aktivite artışının ardından piyasadaki artan satış baskısı ile açıklanıyor. Stabilcoin cüzdanları, trader’lar ve yatırımcılar teminatlarını satarken fon almaya başlar.

Ralli Sonrası Göstergeler

Piyasada, yeni ralliyi takip etme veya bir şekilde tahmin etme eğiliminde olan çok sayıda gösterge var. İlk ve en yaygın olarak kullanılan, borsa akışlarıdır. Düşüş hissi piyasada kendini göstermeye başladığında, borsalar diğer dönemlere kıyasla büyük giriş hacimleriyle karşı karşıya kalır.

Yatırımcıların çoğunluğunun fonlarını borsalara taşıması, daha fazla kişinin fonlarının satışını gerçekleştirmek istediği için yaklaşan satış baskısının bir göstergesi olabilir. Girişlerdeki ani artıştan sonra, yatırımcıların stabilcoin’lerini bir yerden çekmesi gerektiğinden USDT cüzdanlarının etkinliği artar.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 43.581 dolardan işlem görüyor ancak dünkü performansa kıyasla değerinin yüzde 2,69’unu kaybetti. Daha önce, lider kripto para, grafiklerdeki ilk güçlü direnç noktasını kırdı ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeye başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!