Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Ünlü Analiste Göre Bu Altcoin 2022’nin En İyi Varlığı Olabilir!

Ünlü Analiste Göre Bu Altcoin 2022’nin En İyi Varlığı Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analist analisti, blok zinciri birlikte çalışabilirlik altcoin’i olan Polkadot’un (DOT) yılın en iyi kripto varlıklarından biri olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

YouTube’da 1,9 milyon aboneye sahip olan Coin Bureau kanalının Guy takma adlı sunucusu, paylaştığı yeni bir videoda, DOT’un 2022’de ciddi bir yükseliş gerçekleştirebileceğini söylüyor.

“DOT, 2022’nin en iyi kriptolarından biri olabilir.”

Guy’a göre, yatırımcılar, Polkadot’un 2021’de çok daha yüksek bir fiyata ulaşmasını bekliyordu, ancak DOT çeşitli sebepler nedeniyle beklenen seviyelere ulaşamadı.

Bu duruma ünlü sunucunun tepkisi ise şu şekilde oldu:

“Polkadot’taki tüm gelişmelere, güncellemelere ve duyurulara rağmen, DOT fiyat açısından olumlu pek bir şey yapmadı ve aslında projeyi en son 2021 Ekim’de ele aldığımdan bu yana neredeyse yüzde 50 düştü. Buna birkaç olay sebep oldu.

Kripto yatırımlarına yeni başlayanlar için, kripto piyasası Kasım ayından bu yana düşüşte ve kripto yatırımcıları çeşitli makro faktörler nedeniyle çok belirsiz hissediyorlar. Bu olduğunda, para altcoin’lerden BTC’ye akma eğilimindedir ve bu şu anda tam olarak gördüğümüz şey…

DOT, kurumsal kripto fonları arasında BTC ve ETH’nin yanı sıra en popüler kripto para birimidir ve diğer altcoin’lere kıyasla geniş bir farkla öne geçiyor. Şu anda olduğu gibi, kripto için yatırım araçları, özellikle DOT gibi altcoin’ler için Kasım ayından bu yana rekor çıkışlar gördü.

Bu kurumsal yatırım araçlarına girişler son haftalarda artmaya başladı, bu paranın çoğu BTC ve ETH‘ye gitti bu sebeple DOT gibi altcoin’ler geride kaldı.”

Guy, DOT’un dolaşımdaki arzına dikkat çekti ve bunun az miktarda yatırımcı talebinden olumlu etkilenecek kadar sınırlı olduğunu söyledi.

“İyi haber şu ki, DOT’un dolaşımdaki arzı fazla artmadı… Ekim ayından bu yana yalnızca ortalama 50 milyon ek DOT dolaşıma girdi. Bu DOT’un bir kısmı muhtemelen geçen yıl 100’den fazla Polkadot projesine hibe veren Web3 Vakfı’ndan geldi. Geri kalanı da muhtemelen, DOT tahsislerinin Ocak 2021’den bu yana tamamen açıldığı göz önüne alındığında, erken yatırım yapan insanlar tarafından yapılan stake ve satışların bir kombinasyonundan geldi.

Arzdaki bu artış, Polkadot’un parachain slot müzayedelerinde kilitlenen devasa miktardaki DOT ile karşılaştırıldığında çok az bir miktar. Hesaplarım doğruysa şu ana kadar 150 milyona yakın DOT kilitlendi. Bu, DOT’un dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 15’ine denk geliyor. Bunu, şu anda 28 günlük bir kilitlenme ile stake edilen DOT’un yüzde 52’sine eklediğiniz takdirde, elinizde takas edilebilecek çok küçük bir DOT kaynağı kalır.

Tek soru, bu talebin tam olarak nereden geleceği. Parachain slot müzayedelerinin yanı sıra, şu an için DOT için gerçekten başka talep artıcı etkenler yok.”

Mevcut fiyat faktörlerinin olmamasına rağmen Guy, 2022’de DOT için yatırım talebi konusunda iyimserliğini sürdürüyor. Ünlü analiste göre, küçük bir miktar talep artışı, DOT‘u tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarabilir.

“Biraz da şansımız yaver giderse, Polkadot’un yaklaşmakta olan, birlikte çalışabilirlik protokolü, ekosistem genelinde DOT için bazı olumlu fiyat hareketlerine neden olmak için yeterli talep artıcı gücü yaratacaktır.

Bu durum gerçekleştiği zaman ise, DOT’un önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 doları yeniden test ettiğini ve 60 ila 70 dolar aralığında yeni bir en yüksek seviye elde edebileceğimizi düşünüyorum.”

Polkadot, bu yazının yazıldığı sırada yüzde 4,58 düşüşle 18,35 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ünlü Analiste Göre Bu Altcoin 2022’nin En İyi Varlığı Olabilir!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!