Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Madencilik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli kaynaklar tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu yüzde 5,01 oranında düştü ve bu yılın şimdiye kadarki en büyük düşüşüne işaret etti.

En büyük kripto para birimi şimdi art arda üç negatif zorluk ayarlaması kaydetti. Bu en son gerçekleştiğinde, madencilik sektörü, bir yıl önce yerel madencileri başka bir yere göç etmeye zorlayan Çin yasağından sarsılmıştı. Temmuz 2021’deki tek bir ayarlama döneminde, Bitcoin’in zorluğu, bugüne kadarki en büyük düşüş olan yüzde 27,94 gibi şaşırtıcı bir düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, ağ, ABD’nin Çin’i Bitcoin madencileri için dünyanın en iyi konumu olarak tahttan indirmesiyle nispeten kısa bir süre içinde toparlanmayı başardı. En son düşüş muhtemelen ABD’nin en büyük madencilik merkezlerinden biri olan Teksas’ı vuran sıcak hava dalgasıyla bağlantılı.

Genellikle iki haftada bir güncellenen Bitcoin metriği, madencilerin yeni paralar üretmesinin ne kadar karmaşık olduğunu gösteriyor. Piyasa talebini yansıtan düzenleyici zorluk ayarlamalarının yardımıyla, kripto para biriminin fazla veya eksik arzını önlemek mümkündür.

20 Temmuz’da, ağın toplam bilgi işlem gücünü gösteren Bitcoin’in hash oranı, Şubat sonundan bu yana en düşük seviye olan 189.8 EH/s’ye düştü.

Bu ayın başlarında, JPMorgan analistleri, tek bir Bitcoin üretme maliyetinin 13.000 dolara düştüğünü tahmin ediyorlardı.

Bitcoin fiyatının bu yıl önemli ölçüde düşmesine rağmen, madencilik kapitülasyonu mevcut değil.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.