Kiyosaki

Ünlü İş Adamı Robert Kiyosaki: “Ethereum’a Yatırım Yapın!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rich Global ve Rich Dad Company’nin kurucusu Robert Kiyosaki, kısa süre önce takipçilerine tarihin en büyük çöküşünden önce Ethereum’a (ETH) yatırım yapmalarını söyledi. Böylece Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, en çok tercih ettiği yatırım araçları olan Bitcoin, altın ve gümüşe ek olarak ETH’yi de ekledi.

Kiyosaki: Kriptoya Yatırım Yapın

Milyoner iş adamı ve yazar, bu hafta başlarında Twitter’da uyarıda bulunmuştu. Attığı tweet’ler ile ABD’nin mevcut durumu ve Evergrande’nin borcu göz önüne alındığında, küresel finans piyasaları için son derece karamsar bir tahmin yapmıştı.

“ABD Hükümetinin parası bitti. Ekonomik kapanma yaklaşıyor. Demokratlar bu yüzden Cumhuriyetçileri suçluyor. Evergrande, 200 şehirde 800 proje ile Çin’in en büyük emlak geliştiricisi, parasız kaldı. Mesajı aldınız mı? Tarihin en büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum alın. Dikkatli olun.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kiyosaki, enflasyon nedeniyle fiat para birimlerine karşı isteksizliği ve bir değer deposu olarak hisse senetleri, gayrimenkul ve metalleri tercih etmesiyle tanınıyor. Bir süre önce Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve hatta bu yıl BTC sert bir düşüş yaşadığında daha fazla satın almayı düşündüğünü açıklamıştı.

Bununla birlikte, Kiyosaki’nin son attığı tweet, Ethereum’a olan güvenini belirtmesi açısından önemli oldu. Ethereum fiyatı kısa vadede genellikle Bitcoin’den daha düzensiz hareket etmektedir. Ancak, günün sonunda BTC ile beraber yukarı yönlü hareketini gerçekleştirmektedir.

Kiyosaki: Tartışmayı Bırakın, Satın Almaya Başlayın

Kiyosaki için yatırım yaptığı varlık türü neredeyse önemsizdir. Asıl amacı, kaçınılmaz olarak gördüğü fiat ve geleneksel para sisteminin çöküşünden kaçmaktır.

Bu konudaki duygularını bu yılın Mart ayında dile getirmişti. O zaman da kişisel olarak Ethereum’a yatırım yaptığını açıklamıştı.

“Bu yüzden çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve tartışmaya girmiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında tartışıyor ve Max Keiser’ın da karşı çıkması gerekiyor ve bence tartışmaları anlamsız.

Şu anda alabildiğin kadarını al çünkü hükümet berbat durumda. Mahvolduk. Bütün ekonomimiz alt üst oldu. O kadar derinden borcumuz var ki, bataklığa batmak gibi ve siz altın, gümüş, Bitcoin hakkında tartışıyorsunuz. Sadece bir şeyler satın alın.”

Ünlü İş Adamı Robert Kiyosaki: “Ethereum’a Yatırım Yapın!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram