BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Ünlü Yatırımcı Büyük Bir Çöküşün Yakın Olduğunu Söyledi!

Ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, Evergrande borç krizinin ABD hisse senetlerini ve gayrimenkul piyasasını olumsuz etkileyerek büyük bir çöküşe sebebiyet vermesini bekliyor.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Robert Kiyosaki, Evergrande borç krizinin ABD hisse senetlerini ve gayrimenkul piyasasını olumsuz etkileyerek kurnaz yatırımcılar için fırsat yaratmasını, ancak hazırlıksız olanlar için bir finansal kabusla sonuçlanmasını bekliyor.

Kiyosaki bu hafta attığı bir tweet’te “Gayrimenkul borsa ile birlikte çöküyor,” dedi ve Evergrande’nin kabaca 300 milyar dolarlık ödenmemiş kredilerini geri ödeyebileceğine inanmadığını ve Çinli emlak firmasının portföyünün aşırı değerli göründüğünü söyledi.

Kişisel finans uzmanı ayrıca gayrimenkul piyasasının çöküşünün ABD’ye sert bir şekilde etkileyeceğini söyledi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

“Gayrimenkul çöküşü ABD’ye yayılacak mı? Evet

Akıllı yatırımcılar için büyük bir hisse senedi ve gayrimenkul fırsatı geliyor. Aptal yatırımcılar için tam bir felaket olacak.”

Dünyanın en büyük emlak firmalarından biri olan Evergrande, son yıllardaki hızlı büyümesini finanse etmek için büyük krediler aldı. Bunları ödeyemezse ve iflas ederse, çöküşü Çin ekonomisini sarsabilir ve küresel piyasalarda şok dalgaları yaratabilir.

Coinzilla Banner (728x90)

Başka bir ünlü yatırımcı olan Jim Chanos, bu hafta Çin emlak piyasasının ayaklarının ucunda olduğu konusunda uyardı ve Evergrande’nin çöküşünün, küresel mali krizi tetikleyen Lehman Brothers’ın çöküşünden çok daha kötü olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Rich Global ve Rich Dad Company’nin kurucusu Kiyosaki, bir süredir piyasada sancılı bir düşüş yaşanacağını öngörüyordu.

Ünlü Yatırımcı Büyük Bir Çöküşün Yakın Olduğunu Söyledi! 1 - unlu yatirimci buyuk bir cokusun yakin oldugunu soyledi 1Kendisi, Haziran ayında, “Dünya tarihinin en büyük balonu büyüyor. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor” diye tweet atmıştı.

Kiyosaki, yatırımcılara çöküşten önce defalarca altın, gümüş ve bitcoin almalarını tavsiye etmişti. Değerli metallerin ve kripto para birimlerinin gayrimenkulden daha likit olduklarını, parasal teşvik tarafından aşındırılan dolardan daha iyi bir değer deposu olarak hizmet ettiklerini ve daha az risk taşıdıklarını da belirtmişti.

Kiyosaki, satışlar sırasında ortaya çıkan satın alma fırsatlarının da altını çizdi. Kendisi Haziran’da “Zengin olmak için en iyi zaman bir çöküş esnasındadır” diye tweet atmıştı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak MSN

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.