Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dünyaca Ünlü Muhbir, Çin’in Uyguladığı Yasağın Bitcoin’i Güçlendirdiğini Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü muhbir, Bitcoin’in altını oymak için koordineli küresel kampanyaya rağmen önemli ölçüde daha yüksek işlem gördüğünü belirtti.

Amerikalı muhbir Edward Snowden, son tweet’inde BTC’nin dayanıklılığı hakkında yorum yaptı.

Hükümetin kitlesel gözetim programları hakkında son derece gizli belgeleri sızdıran eski Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanı, Çin’in bugüne kadarki en sert kripto para birimi yasağının kripto paraları yalnızca daha güçlü hale getirdiğine inanıyor.

Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirilen, Bitcoin’in hash oranı, bu yılın başlarında neredeyse tüm kripto para birimi madenciliği operasyonlarına ve Çin hükümetinin yasaklarına rağmen tamamen toparlanmayı başardı. Lider kripto para biriminin fiyatı da 3 Ekim’de 49.000 dolar seviyesini aştı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Rusya’da daimi ikamet hakkı verilen Snowden, lider kripto para biriminin “Kara Perşembe” diye adlandırıldığı zaman yüzde 50’den fazla düştükten sonra Mart 2020’de BTC satın alma konusunda tweet atmıştı.

38 yaşındaki muhbir, kripto para birimlerinin büyümesini baltalamak için koordineli bir küresel kampanyaya rağmen kripto para biriminin o zamandan beri on kat artış yaşadığını belirtiyor.

Bitcoin Bitmeden Bitmez

BTC’nin dipten geri dönme konusundaki mükemmel performansı göz önüne alındığında, hükümetler zaten beyaz bir bayrak sallıyor gibi görünebilir.

Yine de Snowden, kriptonun henüz bu karanlık ormandan çıkmadığına inanıyor.

Hükümetlerin kaçınılmaz olanı ertelediğini iddia eden bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıtta, hükümetlerin altınları yasakladıkları gibi Bitcoin’i yasaklayabileceklerini ima ederek bitene kadar bitmediğini söyledi.

1933’te Başkan Franklin Delano Roosevelt altını yasakladı. Yasak, Başkan Gerald Ford’un 1971’de kendisini gereksiz sınırlamaya son vermeye ikna eden bir altın avukatını televizyonda görene kadar kaldırılmadı.

Dünyaca Ünlü Muhbir, Çin’in Uyguladığı Yasağın Bitcoin’i Güçlendirdiğini Söyledi!