Bitcoin

Ünlü Stratejist, Bitcoin’in Yıl Sonu Hedefini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü bir kripto para stratejisti, Bitcoin’in 2017 boğa piyasasını yansıttığına inandığı için önümüzdeki aylarda gerçekleşebilecek büyük fiyat hedefini açıkladı.

Twitter’da 107.500 takipçiye sahip olan ve TechDev olarak bilinen ünlü stratejist, BTC‘nin mevcut fiyat hareketinin, birkaç ay içinde 4.000 dolardan 20.000 dolara yükseldiği 2017 parabolik çalışmasına çok benzediğini söyledi.

“140 günün ardından, hafifçe düzleştirilmiş bir 2017 fraktal, günlük BTC fiyat hareketini gördüğüm çoğu kısa vadeli teknik analizden daha iyi tahmin etmeye devam ediyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kaynak: TechDev/Twitter

Kripto analistinin grafiğine göre Bitcoin, 2017 boğa döngüsünün ayak izlerini takip etmeye devam ederse 2021’in sonunda 180.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine fırlayabilir.

Günlük grafiğe daha yakından bakıldığında TechDev, fiyat ve zamanlama açısından iki döngü arasında daha fazla benzerlik olduğunu vurguluyor. Stratejist, Bitcoin’in Temmuz 2017 ile Ekim 2017 arasında 1.750 dolardan 6.000 dolara kadar olan koşusu sırasında sürdürdüğü aynı Fibonacci seviyelerinde daha yüksek ve daha düşük seviyelere ulaştığını söylüyor.

“Son BTC günlük fiyat hareketi. Hepsini daha önce gördüm.”

Kaynak: TechDev/Twitter

TechDev, iki döngü arasındaki benzerliğin haftalık grafikte de görülebileceğini ekledi. Bitcoin’in şu anda Ekim 2017 performansına çok benzediğini belirttiği üç haftalık güçlü bir ralliden sonra tereddüt ediyor gibi göründüğünü söyledi.

TechDev, Bitcoin 2017 boğa döngüsünü izlemeye devam ederse, BTC’nin piyasa değerinin 2022’nin başlarında 11 trilyon dolara kadar çıkabileceğini söylüyor.

Ağustos ortasından bu yana 2017 yılı ile birlikte toplam kripto piyasası değeri gördüğünüz gibi olabilir.”

Kaynak: TechDev/Twitter

CoinMarketCap’e göre Bitcoin şu anda 1,18 trilyon dolarlık piyasa değeriyle 63.077 dolardan işlem görüyor.

Ünlü Stratejist, Bitcoin’in Yıl Sonu Hedefini Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.