Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü Yönetici 2023 Yılında BTC ve ETH’nin 2’ye Katlayacağını Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galaxy Digital’in üst düzey bir yöneticisi, önde gelen kripto varlıkları Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) gelecek yılın ortasına kadar ikiye katlanabileceğini söyledi.

Galaxy Digital’in ticaret bölümü eş başkanı Jason Urban, Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda, BTC ve ETH’nin yeni zirvelere ulaşmasının, yeni rekorlar kırmasının kaçınılmaz olduğunu ve piyasa değerine göre en iyi iki dijital varlığın 2023’ün ikinci çeyreğine kadar yüzde 100 artabileceğini ifade etti.

“Yılın başında bana sormuş olsaydınız, Bitcoin’i 100.000 dolar ve Ethereum’u 6.500 ila 7.000 dolar aralığında gördüğümü söylerdim. Bunun için rüzgarlar olduğunu düşünüyor muyum? Potansiyel olarak evet. Bunun önemli olacağını düşünüyor muyum?

Yani yılın sonu değilse, gelecek yılın ilk çeyreği veya ikinci çeyreği olabilir. Ama bence kesinlikle gerçekleşecek. Bu alana adım atan çok sayıda insan, bunu ve böyle bir faydanın olduğu gerçeğini size bildirmeye devam edeceklerini hissediyorum.”

Ünlü yönetici Jason Urban ayrıca, Ethereum’un bir gün Bitcoin’i geçebileceğine inansa da, bunun yakın zamanda olacağını düşünmediğinin de altını çiziyor.

Urban; ETH’nin BTC’yi değiştirip geçebileceğine ilişkin ev sahibi Michell Makori tarafından yöneltilen bir soruya yanıt olarak şunları söyledi:

“Bence bir noktada evet, ama yakın mı? Hayır. Önümüzdeki iki ila üç yıl içinde göreceğimiz bir şey mi? Bu muhtemelen en erken olanı ve bunda yanılmış olabilirim. Yakın zamanda olduğunu sanmıyorum.”

Urban daha sonra, daha fazla insan akıllı sözleşmelerin faydalarını fark ettikçe Ethereum’a kurumsal ilginin daha da arttığını söylüyor.

“Birçok parlak aklın üzerine inşa edebileceği akıllı sözleşmelerin ve katman-1’lerin gücünü anlamaya başlıyorlar, işte Ethereum budur.

Bitcoin dijital altın ve Ethereum’un dijital bakırıdır.”

Bitcoin ve Ethereum, bu yazının yazıldığı zaman diliminde sırasıyla 42.503 dolar ve 3.245 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ünlü Yönetici 2023 Yılında BTC ve ETH’nin 2’ye Katlayacağını Söyledi!