Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Analiste Göre Devasa Bitcoin Dalgalanmaları Görülebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir parabolik koşuya girmesini bekliyor.

PlanB, her yıl piyasaya giren yeni arz miktarını halihazırda var olan arz miktarına kıyasla ölçerek lider kripto para biriminin fiyatını tahmin etmeye çalışan Bitcoin stok akış (S2F) modelinin yaratıcısıdır.

Yeni bir Unchained Podcast röportajında, Bitcoin analisti S2F zemin modeline, BTC’nin Ağustos ve Eylül aylarında aylık kapanış fiyatlarını kaydetmesine izin veren güvenilir bir gösterge olarak işaret ediyor.

“Son birkaç aydır en çok dikkat çeken model zemin modeliydi çünkü 20 Haziran’da tahmin etmiştim. Bu arada, Guggenheim baş görevlisinin Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğini öngördüğü zamandı ve yaklaşık aynı gün, tahminde bulundum: ‘Hayır, hayır, hayır 47.000 dolara çıkacak.’

O sırada Bitcoin 34.000 doların altındaydı. Dedim ki, ‘Ağustos ayında 47.000 doların üzerinde kapanacak. Eylül ayında, biraz aşağı inecek, ancak 43.000 doların üzerinde kapanacak ve Ekim ayında 63.000 doların üzerinde kapanacak.’”

BTC, S2F modelinin taban fiyat tahminlerini takip etmeye devam ederse, Kasım ayındaki yaklaşık 60.000 dolarlık mevcut fiyatından yüzde 44’ün üzerine çıkabileceğini ve Aralık ayında başka bir büyük ralli düzenleyebileceğini söyledi.

“Bu devam ederse ve açıkçası olmazsa çok şaşırırım, bu son on yılda görmediğimiz bir siyah kuğu olayı olurdu.

Ancak bu devam ederse, Kasım’da 98.000 dolara ve Aralık’ta 135.000 dolara yükleceğiz, yani bu gerçekleşirse bu yıl gerçekten güzel bir Noel olacak.”

Önümüzdeki aylarda büyük fiyat artışı beklemesine rağmen, Bitcoin’in tarihsel olarak her büyük boğa döngüsünü takip eden başka bir büyük düzeltmeden kaçınabileceğini düşünmüyor.

“Dünyanın henüz hiperbitcoinizasyon veya süper döngü için hazır olduğunu düşünmüyorum.

Sanırım şu anda açgözlülük ve daha sonra korku ile yönetileceğiz sonrasında birkaç yüz bin doları aştıktan sonra yüzde 80’lik bir düzeltme göreceğiz.”

Uzman Analiste Göre Devasa Bitcoin Dalgalanmaları Görülebilir!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!