GBTC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Digital Currency Group, 1 Milyar Dolarlık GBTC Hisselerinin Satın Alımına Yetki Verdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale Investment’ın ana şirketi, Bitcoin Trust’ın 1 milyar dolarlık GBTC hissesinin satın alınmasına izin verdi.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisinin arkasındaki organizasyon olan Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’ın 1 milyar dolarlık daha hissesini satın almaya yetki vererek Bitcoin pozisyonunu güçlendirmeye karar verdi.

  • 20 Ekim tarihli basın açıklamasında Digital Currency Group’un yetkilendirmesini 750 milyon dolardan 1 milyar dolara çıkardığı yazıyor.
  • Bu, şirketin 19 Ekim 2021 itibariyle GBTC’nin 388 milyon dolarlık hissesi olan mevcut konumunu üç kattan fazla artıracağı anlamına geliyor.
  • Şirket, satın alma işlemini finanse etmek için elindeki nakdi kullanmayı planlıyor ve 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca Kural 10b-18’e uygun olarak, yönetimin takdirine bağlı olarak bunu açık piyasada yapacak.
  • Yine de, yetkilendirmenin DCG’yi belirli bir zamanda satın alma yapmak zorunda bırakmadığını ve uzatılabileceğini, değiştirilebileceğini veya durdurulabileceğini belirtmekte fayda var.
  • DCG, AUM’da yaklaşık 55 milyar dolar olan en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın ana şirketidir. Beklendiği gibi, Bitcoin Trust 40 milyar doların üzerinde en büyük paya sahiptir.
  • Ek olarak, Grayscale Bitcoin Trust’ı bir spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için çabalıyor ve daha önce bildirildiğine göre bunu yapmak için SEC’e gerekli evrakları gönderdi.

Digital Currency Group, 1 Milyar Dolarlık GBTC Hisselerinin Satın Alımına Yetki Verdi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!