Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman İsim, Yatırımcılara Kripto Piyasasının Yükselişinde Dikkatli Olmalarını Söyledi! İşte Nedeni!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto fenomeni olan Alfonso Peccatiello, son kripto para rallisine ilişkin düşüncelerini dile getirdi. Mevcut kripto rallisinin yatırımcıların umutlarını çok yükseltmeleri için bir kıstas olmadığını belirtti. Bu, son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum gibi bazı kripto para birimlerindeki artışın ardından ortaya çıktı.

Yakın tarihli bir kripto piyasası verilerine göre, Bitcoin’in yüzde 9’dan fazla 24 saatlik bir fiyat takdirini gösterdi. Şu anda BTC, 23.000 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Bu arada, ikinci en büyük dijital para birimi olan Ethereum da fiyatında bir artış yaşadı. 24 saatlik fiyat artışı yüzde 13’ün üzerine çıktı. Şu anda, söz konusu kripto varlık 1.600 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Bu kripto para birimlerinin fiyatlarındaki artış, FED’in faiz oranını yaklaşık 75 baz puan artırma kararını takip etti.

Alfonso’nun Mevcut Ralli Üzerine Düşünceleri!

Tanınmış bir kripto uzmanı ve The Macro Compass’ın yazarı Alfonso Peccatiello, mevcut kripto rallisi hakkında düşüncelerini aktardı. Peccatiello’ya göre, son dijital para birimindeki dalgalanma, yatırımcıların heyecanlanması için bir neden olmamalı. Bunu bir açıklama ile destekleyerek belirtti.

Peccatiello, ilk olarak FED başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının kripto para fiyatlarındaki artışı tetiklediğini itiraf etti. Ancak konuşmasının yönlendirilmesine ihtiyaç vardır. Konuşmasının bir yedeği yoksa bunun kripto pazarında alarma neden olacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, riskli varlıklara çok az ilgi duyduğunu belirterek portföyünü ortaya çıkardı. Bu tür riskli varlıklardan biri de dijital para birimleridir.

Ralli İçin Tetikleyici Etken!

Peccatiello’nun konuşmasından yola çıkarak, bu dijital token’ların fiyatlarındaki artış Powell’ın açıklamasından sonra başladı. Powell’ın enflasyon ve nötr faiz oranları arasında bir ilişki ifade ettiğini de sözlerine ekledi.

Powell, FED’in operasyonlarının daha çok verilere dayanacağını da belirtti. Bu, yaklaşık 75 baz puanlık son zamlardan kaynaklanmaktadır.

Peccatiello’ya göre, zaman içinde faiz artırımını tekrarlarsa, Federal Rezerv korkunç bir bölge olacaktır.

Ardından Powell, endişe için iyi bir neden olan başka bir açıklama yaptı. Eylül ayında yapılması planlanan bir sonraki FOMC toplantısının tetikleyicisi olabilecek başka bir endişe verici artış olduğunu belirtti.

Son açıklaması, dijital para birimlerinin kaderine ve getirilerine işaret etti. FED‘in agresif bir sıkılaştırmaya ihtiyacı olduğunu açıkladı. Peccatiello, fiili verimlerdeki düşüşü önlemek için bu eylemin gerekli olduğunu belirtti.

Uzman İsim, Yatırımcılara Kripto Piyasasının Yükselişinde Dikkatli Olmalarını Söyledi! İşte Nedeni!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!