Uzman Yatırım Stratejisti, Bitcoin’in, Teknoloji Hisselerine Göre Avantajlarını Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin’in (BTC) büyüme ve teknoloji şirketlerinin hisselerine göre birkaç önemli avantajı olduğunu söyledi.

Alden, madencilik ve enerjiye odaklanan bir Youtube kanalı olan Palisades Gold Radio’da yaptığı bir röportajda, teknoloji hisselerinin artık “hızla yenilik yapmadığını” ve şimdiden baskın bir pazar payına ulaştığını belirtiyor. Analiste göre, büyük olasılıkla yüksek bir fiyatı yöneten değerli hisse senetlerine dönüşecekler.

Uzman yatırımcı, büyüme hisselerinin gelirler ve kazançlarla karşılaştırıldığında son derece değerli hale geldiğini savunuyor.

Analist, daha da önemlisi, hisselerin de kıt olmadığını belirtiyor.

“Eğer çok değerlilerse, CEO sermayeyi artırmak ve daha hızlı büyümeye çalışmak için o şirketten daha fazla hisse çıkarabilir… Kıt olmayan bir şeye parasal bir prim koyuyorsun. Bir şirketin hisseleri kıt değildir.”

Bitcoin, aksine, sınırlı bir arza sahiptir.

Alden bu durumu şöyle açıkladı;

“Bitcoin, herhangi bir bireysel şirketten daha büyük olabilir, çünkü kazanç veya gelire bağlı değildir, temelde para olarak faydası ölçülmektedir ve esasen tüm paralar, güvenli olduğuna inanmak için bir nedenimiz olan bir tür defterlerdir.

Bitcoin’in benimsenmesine baktığımızda, bugünkü büyük teknoloji hisselerinin çoğundan daha erken benimsenme eğrisinde olduğunu ve mevcut toplam sayısının talebe göre ayarlanamayacağını düşünüyorum. Bitcoin’in ‘Vay canına, Bitcoin’e bu kadar ilgi var’ diyebilecek bir Bitcoin CEO’su yok. ‘Hadi devam edelim ve bu hisseye olan tüm bu talebi karşılamak için beş milyon Bitcoin daha yapalım’ diye kimse hareket edemez. Bu da kıt olduğu anlamına gelir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!