Venezuela Devlet Başkanı’nın Kripto Para Kullanarak Uyuşturucu Kaçırdığı İddia Ediliyor!

kripto para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Amerika’ya kripto para kullanarak çok yüklü miktarda kokain gönderdiği iddia ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçladı. Bakanlık Nicolas Maduro hakkında bir iddianame hazırladı. Venezuela Hükümeti’ndeki bazı yetkili kişilerinde bu kaçakçılığa karıştığını belirtiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Nicolas Maduro’nun yakalanmasına ve tutuklanmasına yardım edenlere 15 milyon dolara kadar varan para ödülü vereceğini duyurdu. Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) Birinci Başkan Yardımcısı ve Kurucu Meclis (ANC) Başkanı Diosdado Cabello, Venezuela Askeri İstihbarat Şefi Hugo Carvaja, Sanayi ve Tabii Üretim Bakanı Tarık el-Aissami ve eski Tümgeneral Cliver Alcala Cordones gibi yetkili kişiler hakkında bilgi verenlere ise 10 milyon dolara kadar para ödülü verilecek.

Amerika’ya savaş

ABD Dışişleri Bakanlığı Maduro’yu ve Venezuela’daki 14 farklı devlet yetkilisini uyuşturucu ticareti yapmakla suçluyor. Bakanlık tarafından hazırlanan iddianamede bu kişilerin Guerzas Armadas Revolucionarias de Clombia (FARC) ile ilişkili oldukları ve Amerika’ya yasa dışı yollarla kokain soktukları iddia ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısı Geoffrey S. Berman’ın yaptığı açıklamasına göre Nicolas Maduro ve suç ortakları, bu uyuşturucuları Amerika’ya karşı adeta bir silah olarak kullandılar ve ülkeye yasa dışı farklı yollarla uyuşturucu soktular.

Kripto para kullandılar

İç Güvenlik Soruşturmaları (HSI) yetkilisi Alysa D. Erichs tarafından yapılan açıklamalara göre Venezuela Hükümeti’ndeki bu suç ortağı kişiler, bu uyuşturucu ticaretini yapabilmek için birbirinden farklı yöntemler kullandılar. Bu yöntemlerin en başında ise kripto para kullanımı geliyor.

Alysa D. Erichs açıklamasına göre Nicolas Maduro ve suç ortaklarının bu uyuşturucu ticaretini yapabilmek için farklı “finansal sistemleri ve kripto paraları” kullandıklarından şüphe ediliyor. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan iddianamede Maduro ve bu suça karışanların kripto paranın tam olarak ne şekilde kullandıklarından bahsedilmiyor. Ayrıca söz konusu bu uyuşturucu ticaretinde kullanılan kripto paranın Petro (Venezuela’nın milli kripto parası) olup olmadığı ise belirsiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!