Visa, Kripto Sektörü İçin Limitsiz Kart Çıkardı!

Visa
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası genişledikçe, daha fazla şirket sunduğu fırsatları tanımaya ve dijital varlıkları operasyonlarına dahil etmenin yanı sıra müşterileri için kripto ile ilgili hizmetler sunmanın yollarını aramaya başlıyor.

Bu şirketlerden biri de, 3 Temmuz’da yapılan bir basın açıklamasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde ‘bitcoinblack’ adlı özel bir VIP kripto kredi kartı başlatan dünyanın en büyük ödeme ağı VISA (NYSE: V)’dir.

Basın açıklamasına göre, ilk kez 2021’de piyasaya sürülen kart, dünya çapında sadece 10.000 üyeye davet edilerek kullanılabiliyor ve Bitcoin’lerini (BTC) ve diğer büyük kripto paralarını harcanabilir nakde çevirmelerine izin veriyor. Bu karta sahip olmak isteyen yatırımcılar, bitcoinblack web sitesi aracılığıyla talep edebilir.

Bildirildiğine göre, kart sahibinin kripto para birimi tarafından güvence altına alındı ​​ve Visa’nın kabul edildiği dünyanın herhangi bir yerinde harcama yapmama limiti gibi premium avantajların yanı sıra özel SPND token’larında yüzde10’a kadar geri ödüller sunuyor.

Kripto Yoluyla Kolay Erişim!

Bu nedenle, bu özel kart, sahiplerinin bitcoinblack’in “lüks saatler, cüzdanlar, arabalar, charter jet fırsatları, özel malikaneye erişim ve daha fazlasını içeren küratörlüğünde bir çevrimiçi butik” olan Haute Living Luxury Marketplace’teki çeşitli lüks ürünler için ödüller harcamasına olanak tanır. Bu özellikteki kartın yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu gelişme hakkında yorum yapan bitcoinblack CEO’su Prakash Chand şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Kriptoda inanılmaz zenginliğe sahip insanlar, kriptolarını kolayca harcamanın ve bunun için ödüllendirilmenin bir yoluna ihtiyaç duyuyorlardı. Bitcoinblack, Visa’nın kabul edildiği 140’tan fazla ülke de dahil olmak üzere dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar kriptolarını iş veya eğlence için kullanmak isteyen yüksek net değere sahip bireyler için mükemmel şekilde uygundur.”

CEO’nun da bahsettiği üzere kartı kullanmak günlük kartlar gibi bir hayli kolay görünüyor.

“Üyelerin tek yapması gereken, web uygulaması veya yakında çıkacak güvenli bitcoinblack cüzdan uygulaması aracılığıyla kriptolarını yüklemek ve anında kriptolarını en iyi dönüşüm oranları ve yüksek limitlerle harcama yetkisine sahip oluyorlar.”

Markalar giderek daha fazla Y kuşağı ve ebeveynlerini hedeflediğinden, kripto aracılığıyla erişilebilen lüks ürünler tamamen yeni bir kavram değil. BİTCOŞAR ailesi olarak bildirdiğimiz üzere bazı lüks saat yapımcıları artık müşterilerin Tag HeuerHublot ve Breitling gibi üst düzey marka isimleri de dahil olmak üzere ürünlerini kripto kullanarak satın almalarına izin veriyor.

Visa, Kripto Sektörü İçin Limitsiz Kart Çıkardı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.