Bitcoin

Bu Üç Faktör Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Daha Fazla Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin son 24 saatte yüzde 5,15 değer kazanarak 20,776 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Sektör oyuncuları, Bitcoin ve kripto para piyasasının dibe ulaşmasına yardımcı olmak için hizalanması gereken üç faktör olarak gelişen bir makroekonomik tablo, belirli bir ticaret modeli ve daha fazla sarsıntı veya “kaldıraç azaltma” olduğunu belirtiyor.

İyileşen Bir Makroekonomik Görünüm

Daha parlak bir makroekonomik görünüm, özellikle ekonominin ve enflasyonun “kontrol altına alındığına” dair göstergeler, kripto para piyasasının dibe vurmasına sebep olabilir.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Kripto borsası Luno’dan Vijay Ayyar CNBC’ye verdiği demeçte, “Bu ay veya hatta önümüzdeki birkaç ay içinde bunun işaretlerini görürsek, hisse senetleri ve kripto dahil olmak üzere tüm risk varlıklarında bir dip olduğuna dair piyasaya daha fazla güven verecektir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

CoinShares’in araştırma başkanı James Butterfill’e göre de, “daha yumuşak” bir FED ve daha güçlü bir ABD doları, piyasanın dip bulmasına yardımcı olabilir. Bunun yaz sonundaki Jackson Hole toplantısında olacağını düşünüyor.

Şirket Başarısızlıkları

Kripto para sektöründeki çoğu insan, piyasadaki son “durgunluk” veya “sapkınlık”ın sonucuna ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda farklı görüşlere sahip.

ZX Squared’in kurucu ortağı CK Zheng’e göre, daha fazla beklenmedik şirket başarısızlığı olmadığında piyasa dibe ulaşabilir.

Ancak James Butterfill, Bitcoin madencilerinin arınmanın bir sonraki zayiatı olabileceği görüşünde, “Bu madencilik girişimlerinden birinde veya ilgili borç verende bir çöküş muhtemeldir ve kripto pazarında bir çukur tanımlamaya yardımcı olacaktır.”

Ticaret Modelleri

Mart 2020’de görüldüğü gibi, belirli ticaret modelleri bir “kapitülasyon mumu” gibi bir piyasa dibinin sinyalini verebilir.

Burada, Bitcoin fiyatı çok daha fazla düşebilir ve “güçlü bir şekilde geri dönmeden önce kalan birkaç zayıf eli silebilir.

İkinci bir model, Bitcoin’in dibe vurduğu ve yükselmeden önce birkaç ay boyunca bir aralıkta işlem gördüğü bir “birikim aşaması” olabilir. Tüm senaryolarda analistler, Bitcoin fiyatında 13.000 ila 15.000 ABD Doları arasında bir seviyeye düşüş veya mevcut seviyelerinden yaklaşık yüzde 30’luk bir düşüş öngörüyor.

Bu Üç Faktör Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Daha Fazla Düşebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.