XRP Dibi Gördü, Artışa Hazır!

xrp
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler XRP’nin dibi gördüğünü ve artışa hazır olduğunu düşünüyor. Piyasadaki çoğu analist artışa hazır olan XRP’nin rallisini bekliyor.

Şubat ayında gerçekleşen yükselişlerin yanında toplam piyasa değeri en büyük olan üçüncü kripto para olan XRP yüzde 50’nin üstünde bir düşüş performansı sergiledi. Fakat bazı önemli kripto para analistlerine göre XRP büyük bir yükselişe gebe olabilir.

Mür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

XRP ralliye hazırlanıyor

Kripto para analisti LomahCrypto geçen gün yaptığı açıklamada, XRP’nin gelecek iki ay içinde yaklaşık olarak yüzde 30 oranında değer kazanacağı ve 0.24 dolarlık fiyat noktasını potansiyel hedef olarak kestirdiğini ifade etti.

Lomah bu fiyat hareketi ile ilgili tahminini herhangi bir temele dayandırmadı. XRP grafiğinin “swing failure” modelini gösterdiğini ifade etti. Bu grafiğe göre XRP gerçekten önemli bir destek seviyesinde yer alıyor.

Diğer taraftan bu şekilde düşünen tek analist sadece Lomah değil. Diğer kripto para analisti Credible Crypto, kripto para piyasasında yaşanan son rallinin XRP’nin uzun vadeli grafiklerinde olumlu sinyaller vermesine neden olduğunu belirtti. Credible Crypto’ya göre XRP bu hafta yükselişe geçme noktasında dört kez duvara çarpsa da aradan çok uzun zaman geçmesine rağmen çok yıllık bir trend çizgisini geri kazandı. Bu göstergenin altını çizen Credible Crypto, XRP’nin artık dibi gördüğünü dile getirdi.

Bitcoin’de de artış sinyalleri var 

Lomah’ın paylaştığı grafik ve diğer kripto para analistlerinin paylaştıkları teknik XRP grafiklerinde yükseliş trendi görünse de kripto para piyasasının en büyüğü olan Bitcoin’in yönelimi kripto para endüstrisinin genel olarak hangi yöne doğru gideceğini büyük ölçüde belirlediği için altcoinlerin fiyat hareketleri aslında Bitcoin’e bağlı.

Kripto para analistlerine ve diğer verilere göre Bitcoin’in de artış sinyalleri verdiği ifade edilebilir. Hatta kripto para veri şirketi Glassnode bu hafta, Bitcoin ağındaki günlük yeni girişlerin oranında son zamanlarda güçlü bir artış olduğu verisini paylaştı.

Glassnode, giderek daha çok yatırımcının Bitcoin’lerini borsalardan kendi cüzdanlarına çekerek saklamaya başladıklarını ve bunun yanında halving (yarılanma) yaklaşırken bir yükseliş beklentisi içine girildiğini belirtti.

XRP Dibi Gördü, Artışa Hazır!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.