XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

XRP Ledger’de Hesap Açmak Artık İki Kat Daha Ucuz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP Ledger’da yeni bir hesap açmak için gerekli olan minimum rezerv gereksinimi düşürüldü.

XRP Defterinin asgari rezerv gereksinimini 20 XRP’den 10 XRP’ye düşürme önerisi, birkaç haftalık oylamadan sonra başarıyla geçti.

İstenmeyen postaları ve diğer kötü niyetli saldırıları savuşturmak için protokol, defterde (Ledger) yeni bir hesap açmak için belirli miktarda XRP bulundurmayı gerektirmektedir.

Ağın güvenilir doğrulayıcıları arasında bir fikir birliği varsa, rezerv gereksinimi değiştirilebilir. XRP fiyatında önemli bir artış olduğunda bu tür ayarlamalar gereklidir.   

Ek olarak, her bir nesne (ödeme kanalları, çekler, güven hatları vb.) için her adresin rezerv gereksinimine artık 2 XRP eklenecek. 

Ripple CTO’su David Schwartz, Nisan ayı sonlarında XRP Ledger rezervlerini düşürmeyi savundu.

Başarıyla geçirilen değişiklik, yeni bir hesap açmayı iki kat daha ucuz hale getirirken, yetersiz gereksinimler de hizmet reddi saldırısı olasılığını artırabilir.

Geçmiş dönemde XRPL doğrulayıcılar da önerisi tartışmalı şekilde “Silinmiş Hesaplar” lehine geçen Mayıs oy kullanmıştı.

Nisan ayında XRPL Labs, minimum rezervi yalnızca 1 XRP olan hafif hesapların kullanımını da sunmuştu.

XRP Ledger’de Hesap Açmak Artık İki Kat Daha Ucuz!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!