XRP Yükselişe Geçecek Mi? Kripto Analitik Firması Verileri Açıkladı!

XRP
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analitik platformu Santiment, piyasa hacmine göre altıncı sırada olan XRP‘nin zincir üstü verilere baktı.

Santiment, popüler altcoin’in sosyal hacim metriğine baktı ve tüm internetteki altıncı en büyük kripto para ilgili tartışmaların, kripto paranın Eylül sonunda yaklaşık 0,85 dolardan şu anki fiyatı olan 1,21 dolara yükselmesinden sonra bile oldukça az olduğunu söyledi.

“XRP’nin sosyal hacmi bir artış gördü, ancak fiyatının parabolik olduğu ve herkesin XRP için deli olduğu Nisan ayında gözlemlediğimiz kadar çılgınca bir şey yok.

Kalabalığın bu ilgisizliği şimdilik sağlıklı ve dahası, fiyat yükselmeye devam ettiğinde ve sosyal hacim düşük kaldığında, belki de kalabalığın inançsız olduğunu gösteriyor.”

Sosyal medyada çok bahsedilmese de firma, kripto para ağının Temmuz ayı sonlarında dibe vurmasından bu yana günlük aktif adreslerde büyük bir artış gördüğünü ve yatırımcıların muhtemelen altcoin için gerçek dünya kullanım durumları bulduğunu söyledi.

“Nispeten az bir fiyat hareketine karşı bu kullanıcı artışı, muhtemelen spekülatörler değil, şu anda orada olan kullanım durumu ne olursa olsun, kullanıcıların ağda gerçek dağıtımı olduğunu gösteriyor.

XRP’nin Günlük Aktif Adreslerinin büyük bir kısmı, ağ büyüme metriğinde gözlemleyebileceğimiz gibi, muhtemelen yeni katılımcılardaki artıştan kaynaklanıyor. Şimdiye kadarki bu sürekli yükseliş, genel olarak gelecek için sağlıklı bir işaret.”

Kaynak: Santiment

Santiment, piyasa değerini kazanç değerine bölerek hesaplanabilen MVRV 7D metriğine de baktı. Kripto analitik firmasına göre, metrik, XRP’nin kısa vadede büyümek için daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.

“XRP sahiplerinin kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV 7D, genellikle yerel bir tepe oluşumu (kısa vadeli) gördüğümüz tehlikeli bölgeye girmeden önce hala küçük bir alanın olduğunu gösteriyor.”

Kaynak: Santiment

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!