BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Yeni Ekonomi Programı Bitcoin ve Kripto Para Birimlerine Vergi Getiriyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Haber belki size ilginç gelecek ama aslında yaşanacak olan bir vergi diliminin daha hayatımıza gireceği şeklinde. Muhtemelen en çok da Bitcoin ve kripto para yatırımcısını etkileyecek.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bilindiği üzere ülkemizde Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik olarak herhangi bir vergi söz konusu değil. Dünyanın farklı bölgelerinde zaman zaman kripto para birimlerine yönelik olarak vergilendirme hamlelerini duyuyorduk. Şimdi benzer bir hamle Türkiye’den gelmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin ve kripto para birimlerine vergi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gündeme taşınan Yeni Ekonomi Programı ile şimdi Türkiye’de kripto para birimlerine yönelik olarak vergi adımı atılmış durumda.

Coinzilla Banner (728x90)

Orta vadeli programda belirlenen hedeflerin ayrıntıları henüz netleşmiş değil. Ancak bu konu programın içerisine girdiğine göre ilerleyen günlerde yasal bir düzenleme ile karşılaşmamız mümkün.

Olumsuz bir durum mu?

Aslında atılan adımı olumsuzluk olarak değerlendirmek çok zor. Zira bu hamle Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasal zemine kavuşturulmasında önemli bir adım.

Ayrıca gelecek olan yasal düzenleme ile birlikte Türkiye’de yer alan ve alana girmekten çekinen kurumsal yatırımcılar da alana dahil olabilir.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu nedenle “dijital olarak alınıp satılabilen ve transfer edilebilen, dijital bir değeri temsil eden sanal varlıklar kullanılarak yapılan işlemlerin vergilendirilmesine yönelik çalışmalar sürdürülecek, bu varlıkların suçun finansmanında kullanılmasının önlenmesine yönelik bir takip mekanizması tesis edilecektir” ifadesine yer verilen ve Resmi Gazete’de yayınlanan raporda da belirtildiği üzere Bitcoin ve kripto para birimlerine resmi bir statü de böylelikle kazanddırılmış olacak.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.