Ripple

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yeni Rapora Göre, Ripple’ın 2021’in 4. Çeyreğinde XRP Satışları Yüzde 45 Arttı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC ile başı dertte olan Ripple, büyük bir yatırımcı kaybına rağmen RippleNet’e olan talebin artmasıyla 2021’in dördüncü çeyreğinde XRP satışlarının arttığını söyledi.

Ripple, yeni bir blog gönderisinde, kripto varlıkları tarafından desteklenen sınır ötesi ödeme platformu On-Demand Liquidity (ODL) maksadıyla yatırımcılarına geçen çeyrekte 1 milyar dolardan fazla XRP sattığını belirtti.

San Francisco merkezli şirket ayrıca 322 milyon dolara yakın XRP satın alarak, net satışlarını 2021’in 3. çeyreğinde sattığı 491,74 milyon dolarlık XRP’ye kıyasla yüzde 45’ten fazla bir artış sağlayarak 717 milyon dolara çıkardı.

Ripple, XRP satışlarını “ODL’nin büyümesi ve benimsenmesi” ile ilişkilendiriyor.

“Ripple, belirli müşterilerine ODL deneyimini iyileştirmek maksadıyla satış yapmaya devam etti, borsalarda ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırdı ve anında küresel ödemeleri mümkün kıldı.”

Şirket ayrıca kurumsal ödeme sağlayıcıları ağı olan RippleNet’in “bugüne kadarki en başarılı ve kazançlı yılını” geçirdiğini de belirtti.

“RippleNet’teki işlem sayısı, 10 milyar doların üzerinde bir ödeme hacmi oranıyla iki katından fazla arttı. SEC’in Ripple’a karşı dava açmasının hemen ardından, Ripple’ın en büyük müşterisi olan MoneyGram ile yollarının ayrıldığını düşünenlere karşı bir kanıttır.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple’ın lansmanı sırasında XRP’yi menkul kıymet olarak sattığını iddia eden bir dava açmıştı. SEC ayrıca, token’ın bu güne kadar bir güvence olarak kaldığını da iddia etti.

Ripple’ın yaptığı açıklamayı ise buradan okuyabilirsiniz

Yeni Rapora Göre, Ripple’ın 2021’in 4. Çeyreğinde XRP Satışları Yüzde 45 Arttı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!