SEC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Hester Peirce’e Göre, SEC’in Yeni Önerisi DeFi Protokollerini Tehdit Edebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce, komisyonun borsa tanımını modernleştirmeyi amaçlayan yeni önerisindeki belirsiz dilin, merkezi olmayan finans (DeFİ) için bir tehdit oluşturabileceğini söyledi. 26 Ocak’ta yayınlanan bir açıklamada, SEC Başkanı Gary Gensler, giderek daha fazla elektronikleşen sistemlere ayak uydurmak için kuralları güncellemenin önemli olduğunu iddia ediyor:

“SEC’in bir borsa tanımını uygulamaya koymasından bu yana geçen yıllar boyunca, platformlarda birçok değişiklik oldu ve özellikle de giderek daha fazla elektronik hale getirildi.”

Öneri, kripto para birimlerinden bahsetmese de Peirce, kripto ticaret platformları üzerindeki gözetimi genişletmek için kullanılabileceği konusunda uyardı:

“Teklif, potansiyel olarak DeFi protokolleri de dahil olmak üzere daha fazla ticaret piyasasına ulaşabilir.”

Başkan Gensler, DeFi protokollerinin merkezileştirilme eğiliminde olduğunu defalarca belirterek, bu platformların arkasındaki girişimcileri SEC’e kaydolmaya çağırdı. Ayrıca kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu belirtti.

Hester Peirce’e Göre, SEC’in Yeni Önerisi DeFi Protokollerini Tehdit Edebilir!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!