Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Zincir İçi Verilere Göre Balinalar, En Çok Bu Altcoin’i Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zincir içi veriler, büyük kripto sahiplerinin bu altcoin’in arzının yüzde 15,2’sini stoklarına eklediğini ve düşüşte satın aldığını gösteriyor.

Zincir içi veri satıcısı Santiment, kripto balinalarının dipte LINK almaya devam ettiğini Twitter’dan duyurdu ve son birkaç ay içinde LINK arzının yüzde 15’inden fazlasını cüzdanlarına ekledi.

“Altcoin Balinaları Meşgul”

Santiment ekibi, 17. en büyük kripto para birimi Chainlink’in 25,70 doların altında işlem görürken, büyük kripto para yatırımcıları ve balinalar olarak bilinen yatırımcıların düşüşü satın aldığını tweet’ledi.

Son dört ayda, kripto paranın gösterdiği volatiliteye rağmen LINK arzının yüzde 15,2’sini satın aldılar. Bu dönemde LINK’in ulaştığı en yüksek zirve 6 Eylül’de 34,78 dolar ve altcoin’in vurduğu en düşük seviye 13 Temmuz’da 13,78 dolar idi.

Şimdi, 1-10 milyon LINK’e sahip cüzdanlar, 167,7 milyon adet token’a sahip. Bu da 431 milyon dolara denk geliyor. Genel olarak, bu cüzdanlar artık LINK arzının yüzde 16,8’ini elinde tutuyor.

En Büyük 10 LINK Balinası, Arzın Yüzde 62,7’sini Elinde Tutuyor

Daha önce Santiment, en büyük 10 Chainlink balinasının kripto zenginliklerini uzun süre elinde tutmak istemediğini ve LINK zulalarını daha küçük cüzdanlara sahip yatırımcılara yeniden dağıtmaya yani azar azar satışa devam ettiğini bildirdi.

LINK, bu yılın Mayıs ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 doların yaklaşık yüzde 51 altında ve şu anda 25,70 dolardan işlem görüyor. Bu altcoin, Haziran ayında 13,70 dolara düşerek zirvesinden yüzde 73,72 gerilemişti.

15 Eylül’de, 2021 Cardano Zirvesi sırasında Chainlink ve Cardano arasında bir ortaklık duyuruldu. En büyük hisse kanıtı (PoS) blok zinciri, gelişmiş akıllı sözleşmeler oluşturmak için Chainlink oracles’tan yararlanmayı planlıyor.

Ancak bunun LINK fiyatı üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

Zincir İçi Verilere Göre Balinalar, En Çok Bu Altcoin’i Aldı!