BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$40,392.22
-3.16%
$2,635.00
+1.89%
$0.77
-0.03%
$145.74
-1.58%
$23.11
-0.43%
$337.59
-1.22%
$3.08
-1.66%
$4.12
-0.54%
$44.54
-0.1%
$40,395.51
-3.15%
$2,635.00
+1.89%
$0.77
-0.03%
$145.74
-1.58%
$1.00
+0.01%
$967.86
+1.89%
$243.81
-0.91%
$51.74
-0.87%
$119.83
+1.78%

0x Coin ZRX Nedir?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

0x Coin ZRX nedir? Bu yazımızda sizlere 0x Coin ZRX ve 0x platformları ve kripto para birimleri ile ilgili bilmeniz gereken önemli bilgilerden bahsedeceğiz. Kripto para alım satımında dev bir proje olarak piyasaya çıkan Kyber Network blok zincirinin rakip olmaya çalıştığı dev altcoin ZRX ve 0x platformunun incelemesini sizler için yapacağız. Coinbase gibi dev kripto para borsalarının listelemekten çekinmediği ZRX ve 0x platformlarının ne olduklarını ne işe yaradıklarını ve neden almanız gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağız.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

0x Coin ZRX Nedir?

Kısaca tanımını yapmak istersek 0x, bir merkeze bağlı olmadan takas işlemi yapmak için tasarlanan, Ethereum blok zincirinin parçası olan açık bir protokoldür diyebiliriz. Bu projenin amacı Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanabilen herkesin bir merkeze bağlı olmadan borsa oluşturabilmesini sağlamaktır. 0x ekibindeki kişiler, Ethereum tokeni piyasasının gelecekte çoğalacağına ve insanların bunları güvenilir bir biçimde takas etmeye ihtiyaç duyacağına inanıyorlar.

0x Coin ZRX Hedefi Nedir?

0x projesi Ekim 2016’da ortak kurucular Will Warren ve Amir Bandeali tarafından hayata geçirildi. Projenin başında kurucular, 0x’e bağlı varlıkların Ethereum blok zincirinin bir parçası olmasına izin veren bir dünya oluşturma fikrini taşıyorlardı. Ekip tokenlerin sayısının artmasıyla beraber yeni token ihtiyacının oluşacağını ön görüp merkezi olmayan bir yapının gerekli olduğunu düşündü. Merkezi olmayan borsaların gelişimleri sonucunda ekip bu düşünceyi gerçekleştirebileceğine inandı ve bu umutla yola çıktı. Fikirlerinin amacı 0x projesi ile birlikte merkezi olmayan borsaların verimsiz halinden kurtulması ve diğer borsalarla efektif bir şekilde bir arada çalışmasını sağlamaktı.

0x’in Merkeziyetsiz Borsalardan Farkı Ne?

0x belli açılardan merkezi olmayan bir borsaya benziyor olsa da yapısında birçok farklılar bulunuyor. Zaten projenin amacında merkezi olmayan borsalarla ilgili sorunları gidermek var. 0x projesine göre bu borsaların birçok sorunu var. Pahalı olması, yavaş olması, düşük para akışına sahip olması ve iletişim eksikleri bu sorunlardan bazıları.

0x Coin ZRX Nedir? 1 - 0x Coin ZRX

Altcoin piyasasında yapılan her etkileşim ağ işlem ücretlerinin artmasıyla sonuçlanıyor. Bunun nedeni blok zincirde yapılan her bir ayarın ve her yeni siparişin blok zincirden geçiyor olması. Yani her işlem için blok süreleri tutuluyor. 0x projesi her iki sorunu da gideren standart bir protokol geliştirdi. Bu protokol, blok zincirden geçirilen tüm siparişlere uygulanıyor. Protokol ile siparişlerin her işlemde değil yalnızca tamamlandığında blok zincire dönmesi zorunlu kılınıyor. Böylece süreç hızlanıyor ve gereksiz işlem ücretleri ortadan kalkıyor.

0x OTC Ne?

0x projesini geliştiren ekip, 0x protokolünün dışında tüketiciye yönelik bir ürünü daha yarattı. 0x OTC isimli bu ürün piyasadaki insanlara bir Relayer’a yani komisyon alan tarafa ihtiyaç duymadan Ethereum tokenlerini takas edebilme imkanı sağlıyor. Bu sistemi oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Canlı olan bu sistemi kullanmak için emrinizi oluşturup karşı tarafa bir bağlantı ile göndermeniz yeterli olacaktır. İşlem emirlerinin gönderimi sizin elinizde çünkü yapılan her işlem blok zincirden geçiriliyor.

ZRX Token Ne İşe Yarıyor?

ZRX, Ethereum blok zincirine sahip olan bir kripto para birimidir. Ethereum blok zincirinin parçası olan 0x projesinin en önemli birimi 0x Coin ZRX isimli Ethereum tokenidir. Bu token 0x protokolü için bir yönetim biçimi olarak kullanılır. Projenin güncelleme sistemi için önemlidir. Ayrıca bu token kullanıcıların komisyonculara işlem ücretlerini ödeyebilmelerini sağlar.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.