Başarılı Stratejist, Bitcoin’in Bu Yıl Boğa Sezonunda Olmadığını Söyledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başarılı stratejist Lyn Alden, 2022’de Bitcoin konusunda özellikle yükseliş eğiliminde olmadığını söyledi ve BTC’nin hala bir kapitülasyon olayına duyarlı olduğu konusunda da uyardı.

Stansberry Research ile yaptığı yeni bir röportajda, Alden, Bitcoin için genel eğilimi belirlemek için Satın Alma Yöneticileri Endeksine (PMI) baktığını söylüyor. 

PMI, imalat ve hizmet sektörlerinin sağlığını göstermeyi amaçlayan ekonomik bir göstergedir.

“Bitcoin’in en büyük boğası tarihsel olarak ilerliyor. Bunlardan yalnızca dördü kadar örneklem boyutu var: 2011, 2013, 2017 ve 2020. Bunlar yükselen PMI ortamlarında meydana geldi, dolayısıyla ekonomik hızlanma yaşandı. Bu nedenle, genel olarak şu anki dönem türü, Bitcoin’in fiyat hareketi için tarihsel olarak harika olmadı…

Şu anda Bitcoin, oynaklığı nedeniyle çoğu sermaye havuzu tarafından bir risk varlığı olarak sınıflandırılıyor, bu nedenle 2022 yılı için iyimser değilim.”

Amerika Birleşik Devletleri’nin PMI şu anda 58’de bulunuyor ve bu Mart 2021’deki 64’ten yüzde 9,38’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Alden, sıkılaşan bir para ortamının ortasında düşen bir PMI’nin bir kapitülasyon olayı için katalizör görevi görebileceğini vurguladı.

“Bir tür piyasa çalkantısı yaşarsanız, Mart 2020’ye benzer veya Fed’in hala düşen bir PMI ortamına sıkılaştırmaya çalıştığı 2018’in dördüncü çeyreğine benzer bir kapitülasyonunuz olabilir.

Böyle bir kapitülasyon olursa, bunu bir satın alma fırsatı olarak değerlendiririm. Bu tür bir kapitülasyon ortamında kesinlikle 30.000 doların altında bir kırılma görebiliriz.”

Bu yıl düşüş olacağını düşünmesine rağmen Alden, uzun vadede hala yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

“Birden fazla yıla, diyelim ki üç ila beş yıllık bir zaman dilimine baktığımda, ekosisteme baktığımda hala Bitcoin konusunda yapısal olarak yükseliş görüyorum, Lightning Network’te neler olup bittiğine bakıyorum. Her döngüde, altyapı yeni sermaye türlerini emecek şekilde inşa edilir.

İlk olarak, eşler arasıydı. O zaman banka erişiminde sorun yaşayan ilk borsalar oldu. Sonra daha fazla düzenlenmiş borsalar oldu ve ardından daha kurumsal düzeyde koruyucular ve daha büyük sermaye havuzları geldi. Bence bu eğilim hala bozulmamış.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!