Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

30.000 Adet Ethereum (ETH) Yakıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok başına yakılan Ethereum (ETH) miktarı gün geçtikçe artıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan takip edebilirsiniz.

OkLink blok zinciri sitesi ve EthBurned platformuna göre, her blokta 0,7 ETH olmak üzere toplamda 30.000’den fazla ETH yakıldı.

Ethereum’a yapılan son güncellemeden sonra, blok zinciri topluluğu, ETH’nin deflasyonist geleceği hakkında birçok spekülatif ve analitik yazı paylaştı. Yeni güncelleme, ETH ağına bir ücret yakma mekanizması getirmişti. Şu anda, her Ethereum bloğunda, işlemler için kullanılan ücretler madencilere gitmek yerine, yakılıyor.

Her gün ne kadar ETH yakılıyor?

Şu anda her gün yaklaşık 4.500 adet ETH yakılmakta . Yüksek ağ trafiği dönemlerinde, yüksek ücretler ve daha yüksek sayıda işlem nedeniyle günde yakılan ETH miktarı çok daha yüksek olabilir.

Ethereum
Blok Başına Yakılan ETH Grafiği. Kaynak: EthBurned

Son bir araştırma, yalnızca gelecek yıl içerisinde iki milyondan fazla Ethereum’un yakılabileceğini belirtti. Büyük miktarda yakılan ETH, sonunda Ethereum’u deflasyonist bir varlık haline getirecektir. Şu an elimizde olan verilere göre, gelecekteki Ethereum enflasyon oranı yüzde 2,73 düşebilir. Bu da ETH’nin enflasyon oranının Bitcoin enflasyon oranından daha düşük olacağı anlamına geliyor.

Yakılan Ethereum’lar fiyatı nasıl etkiliyor?

Ethereum’un fiyatı son 20 günde yüzde 75’lik bir fiyat artışıyla büyük ölçüde yükseldi. Bu yükselişin, yeni yakma mekanizmasının sonucu olarak mı yoksa kripto para piyasasındaki genel yükselişin bir parçası olarak mı yaşandığını söylemek zor.

Ethereum
Günlük Ethereum (ETH) Grafiği. Kaynak: TradingView

Yeni EIP-1559 güncellemesinin uzun vadeli etkisi, madencilerin ve ETH ağının yeni düzene oturmasından birkaç yıl sonra tespit edilecektir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır.
BİTCOŞAR’ın görüşünü yansıtmaz. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

30.000 Adet Ethereum (ETH) Yakıldı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!