ADALend’in CEO’su, Cardano’nun Ethereum’dan Üstün Olduğunu Söyledi!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan borç verme protokolü olan ADALend’in kurucusu ve CEO’su Kaspars Koskins, Cardano’nun merkezi olmayan uygulama (DApp) ekosisteminin en eski öncülerinden birisidir. 

Koskins, Cardano’nun, 2022’de yüksek performanslı DeFi’ler için akıllı bir yatırım olduğunu açıkladı.

“Cardano, Gerçekten Merkezi Olmayan Bir Blok Zinciridir”

Koskins, gerçekleştirdiği son röportajında, ​​bazı büyük akıllı sözleşme platformlarını karşılaştırdı. Her şeyden önce, Ethereum (ETH) blok zincirinin kendi sorunlarıyla baş başa bırakıldığını belirtti.

Aşırı yavaş olması ve büyük komisyon ücretleri nedeniyle, Ethereum (ETH), DApp’lerin çoğu için kullanılamaz hale geldi.

Koskins, teknik çözümlerin modernizasyonu açısından, Ethereum’un (ETH) yerine daha iyi blok zincirlerinin tercih edileceğini sözlerine ekledi.

ADALend’in CEO’sunun görüşüne göre, aşırı abartılmış geçmişin kanıtı (PoH) blok zinciri olan Solana (SOL) da bir çözüm değil. Koskins, Solana’nın merkeziyetsiz olmadığını açıkladı.

Daha önce bildirildiği üzere, Ethereum ve Polkadot’un kurucusu Dr. Gavin Wood, Eylül ortasındaki düşüşten sonra Solana’yı (SOL) merkezileşmekle suçladı.

Solana ağı, bir DDoS saldırısı nedeniyle 17 saat boyunca blok üretimi gerçekleştiremedi, ekip, ağı kapatıp bir acil durum güncellemesi yayınlamaya karar verdi.

Bu nedenle, Cardano (ADA), hiçbir gizli balinanın kontrolünü ele geçiremeyeceği için “gerçek” ademi merkeziyetçiliğe sahip tek büyük blok zincir olmaya devam ediyor. Koskins, kapsayıcı ve adil tasarımından etkilendiğini belirterek;

“Cardano, gezegendeki herkesin kullanabileceği gerçekten demokratik bir finansal çözüm sağlamak için gereken güvenliğe, hıza ve düşük işlem ücretlerine sahiptir.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!