Ethereum Stake Sözleşmesine Olan İlgi Artıyor!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un yüzde 30’luk bir düşüş yaşaması ve diğer altcoin sahiplerinin de önemli kayıplar yaşamasından kaynaklı olarak yatırımcılar, daha fazla kazanç elde edecekleri en uygun ve güvenli yolu seçmek isterler. Ethereum’un stake sözleşmesi, Ethereum’u tutmanıza ve daha da fazla coin kazanmanıza olanak sağlar.

Yatırımcılar Neden Stake Etmeyi Tercih Ediyor?

Kripto piyasasında konsolidasyonun ağırlaşmasıyla birlikte, uzun vadeli yatırımcılar ve büyük miktarda coin satın almak isteyen yatırımcılar, yatırımlarının yönünü değiştirebilir ve daha uygun bir şekilde kazanç sağlayabilir.

Stake sözleşmesi, yatırımcıların teminatlarının yardımıyla “pasif bir gelir” elde etmelerini sağlar. Ancak Ethereum stake etme, yatırım yapmak için zaman harcamadan portföylerini artırmak isteyen yatırımcılar için uygun bir şey değildir.

Bir ödüle hak kazanabilmek için kullanıcıların doğrulayıcı olmaları gerekir. Kişiler cüzdanlarına 32 ETH göndererek doğrulayıcı yazılımı etkinleştirebilirler. Doğrulayıcılar olarak müşteriler, verileri depolamaktan, işlemleri işlemekten ve ağ üzerinden blokları taşımaktan sorumlu olurlar. Doğrulama süreci madenciliğe benzer bir şeydir.

Ethereum Staker’ları Ne Kadar Kazanıyor?

Resmi staking launchpad sayfasına göre, Ethereum madencileri şu anda fonlarını stake etmek için yıllık yüzde 5,2’ye varan oranlarda kazanç sağlayabilirler. 32 ETH’lik standart teminat ile yatırımcılar yıllık 1,6 ETH alır.

Böyle bir yatırımın dezavantajı, sözleşmeden fonların hemen çekilememesidir. Bu gereklilik, genellikle hızla değişen piyasa koşullarında hemen harekete geçen bazı aktif yatırımcıları uzaklaştırır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!