kripto varlık yasası

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ankara’da Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı Düzenleniyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00-19.00 arasında alanında uzman kişilerin görüş ve önerilerini paylaşacağı ve sonucunda bir rapor hazırlanacak olan “Kripto Varlık Yasa Tasarısı” Çalıştayı düzenlenecektir. Türkiye’de ekosistem içinde aktif olan belli başlı kişiler meclise davet edilerek yasa tasarısı hakkında kamu ve kripto paydaşları ile ön görüşmeler yapılmıştır. Farklı sektörlerin temsilcilerinin davet edildiği toplantıda Blockchain ve kripto varlıkların ve Blockchain tabanlı projelerin Türkiye için önemi konuşulmuştur. Gerçekleştirmeyi planladığımız “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı” Blockchain ve Kripto ekosistemi temsilcileri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanların bir araya geleceği ve yasa tasarısı için komisyonların oluşturulacağı akabinde görüş ve öneriler sonucunda yasa tasarısı örnek kitapçığı hazırlanması planlanmaktadır.

TBMM’ye yasa tasarısı olarak sunulması planlanan Kripto Varlık Yasa’sı hakkında alanında uzman kişilerin hazırlayacağı ve sunacağı çalışmaların bütününden oluşan görüş ve önerilerin derleneceği; sektör ve ülke menfaatleri doğrultusunda kanun yapıcılara sektör paydaşları olarak akademik olarak denetlenmiş, bilimsel olarak ihtiyaçları karşılayan, hukuksal açıdan her aktöre güvenli bir yasal alt yapının ilk adımlarının atılacağı bir çalıştay süreci ile kanun koyuculara bu konuda destek olmak amaçladıklarını belirten Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu kendilerini sivil bir inisiyatif olarak tanımlamakta ve uzunca bir süredir de çeşitli platformlarda Kripto Varlık Yasa Tasarısı hakkında görüşlerini paylaşmaktadırlar.

Çalıştayda konuşmacılar arasında Erkan Öz, Ahmet Usta, Öğr.Gör. İsmail Hakkı Polat, Öğr.Gör. Tansel Kaya, Devrim Danyal, Öğr.Gör. Nurullah Mahmut Dündar, Kamile Uray, Volkan Korkmaz, Cem Yılmaz, Prof. Dr. Ümmühan Aslan, Av. Sima Baktaş, Doç.Dr. Pınar Çağlayan Aksoy, Burcu Atalay, Av. Elçin Karatay, Av. Oğuz Evren Kılıç ve bir çok değerli isim yer almakla destekçi olarak da WEB3 Teknoloji Derneği, Global Bilişim Derneği (BİDER), Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği, CryptoWomen Turkey, Blockchaın Insiyatifi (BCI), Istanbul Blokzincir Kadınları Derneği gibi bu alanda aktif çalışan sivil toplum kuruluşlarının katılımları ve destekleri ile gerçekleşecektir.

Çalıştay, Grand Ankara Hotel’de 11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Program detayları ve akış için Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu‘nu ziyaret edebilirsiniz.

Platform aynı zamanda Kamuoyu görüşlerine oldukça önem vermekte olup bu görüşleri de raporda yer verecektir. Sizler de yeni yasa tasarısı için görüşünüzü yazmak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.

Ankara’da Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı Düzenleniyor!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!