Ark Invest’in Eski Kripto Lideri: “NFT’lerin Yükselişi Kripto Piyasası için Ayı Sinyali Olabilir!”

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri düşüş yaşarken, NFT endüstrisi ilgi patlaması yaşıyor, ancak bu durum endişe verici olabilir.

Teori

Kripto para birimi ile ilgili yatırım fonunun eski lideri Ark Invest, her ikisi de birbirinden zıt sonuçlar gösteren kripto para birimi ve NFT piyasalarının mevcut koşullarına ilişkin görüşünü paylaştı.

Analiste göre, NFT endüstrisinin hızlı ve beklenmedik yükselişi, uzun vadeli bir ayı piyasasının işareti olarak görülebilir, çünkü değiştirilemez token’lar (NFT), 2017’deki Ethereum tabanlı ICO token’larına benzer şekilde likit olmayan ve yüksek riskli varlık türünü temsil eder.

Analistin söylediği gibi, NFT’lere benzer varlıklar, her yükseliş döngüsünün sonunda büyük yükselişler sergileme eğilimindedir. Ayrıca, Litecoin’in, Bitcoin’in değerindeki hızlı düşüşe rağmen güçlü satın alma hacmi aldığı 2013’ün boğa döngüsünü de hatırlattı.

NFT’lere ek olarak Burniske, Ethereum Aralık başında zirveye ulaştıktan sonra gündeme oturan katman-1 zincirlerine dikkat çekti. Bu teori, aslında, Ethereum düzeltme aşamasına girerken ve Ethereum rakibi zincirler büyümeye devam ederken, piyasadaki fiyat hareketi ile doğrulandı.

Geçmiş Veri Karşılaştırması

Kripto para piyasasındaki boğa eğilimlerinin son aşamalarında hem likit hem de likit olmayan varlıkların fiyat hareketine göre, Burniske’nin teorisi aslında onay bulabilir. 2017’de, coin’ler ve token’lar, değerlerinde ani bir artış elde ederken, daha büyük kripto paralar düzeltme yapmaya devam ediyordu.

Bu teoriye karşı çıkan gerçek, NFT endüstrisi ilgi patlaması yaşarken en büyük kripto para biriminin fiyatının 40.000 dolara düştüğü ve sonunda hızlı bir pazar iyileşmesine neden olduğu 2021 dönemiydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!