BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.35
-6.89%
$23.28
-7.73%
$356.30
-6.63%
$7.14
+12.74%
$4.07
-5.85%
$40.05
-7.53%
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.34
-6.9%
$1.00
0%
$1,082.14
-6.36%
$235.29
-5.3%
$47.90
-5.88%
$111.74
-8.3%

Bank of America El Salvador’da Bitcoin Kullanımının Faydalarına Dikkat Çekiyor

Amerika’nın en büyük ikinci bankası El Salvador’un Bitcoin’i kabul etme yolundaki hareketlerinde birçok avantaj görüyor.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük banklardan birisi olan Bank of America, şaşırtıcı bir destek göstererek Bitcoin’in El Salvador’a sağlayabileceği önemli bazı fırsatlara dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bank of America, dünyanın en büyük kripto parasının Salvador piyasasına sürülmesinin potansiyel olarak bu tropikal ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık dörtte birine denk gelen havale maliyetini düşürebileceğini iddia ediyor. Bu sayede Salvadorluların harcanabilir geliri de artabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Banka hesabı olmayan insanların bankalara dahil edilmesi de Bitcoin’in benimsenmesinin bir diğer avantajı olarak görülüyor. El Salvador vatandaşlarının yaklaşık yüzde 70’inin herhangi bir banka hesabına erişimi bulunmamakta.

Son olarak El Salvador, İzlanda gibi büyük bir Bitcoin madenciliği merkezi haline gelerek doğrudan yabancı yatırım (FDI) çekebilir.

Bank of America, Mart ayında kripto paralar hakkında, Bitcoin’in kullanımını geçerli kılan tek şeyin fiyat spekülasyonu olduğunu iddia eden sert bir rapor yayınladı.

Coinzilla Banner (728x90)

El Salvador’un tartışmalı Bitcoin deneyi

Yirmi yıl önce kendi para birimini terk ettikten sonra Başkan Nayib Bukele ülkesini bir kripto para cennetine çevirmeye karar verdi.

Bitcoin yasası, Haziran sonlarında El Salvador’un yasama meclisinin Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmesinin ardından Eylül ayında yürürlüğe girecek.

Bukele kripto para toplulukları arasında anında bir süper star haline gelse de bu kripto para girişimleri hem analistlerden hem de Salvadorlulardan çok sayıda eleştiri aldı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto paranın benimsenmesinin teşkil ettiği birçok sorunun da altını çizdi. Bu sırada Moody’s de ülkede Bitcoin’in benimsenmesinin, IMF ile görüşmelerini tehlikeye attığı için ülkenin reytingini düşürdü.

Geçtiğimiz zamanlarda yapılan bir anket El Salvador halkının yüzde 82.5’inin Bitcoin’de havale almakla ilgilenmediğini gösterdi.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak U.Today

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.