BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$37,679.99
-2.55%
$2,336.86
-3.18%
$0.84
-2.36%
$164.72
-2.65%
$22.76
-3.72%
$350.33
-0.96%
$3.29
+3.55%
$4.79
-3.64%
$47.37
-5.41%
$37,591.29
-2.91%
$2,326.58
-3.78%
$0.83
-2.82%
$163.88
-3.69%
$1.00
0%
$854.58
-3.78%
$262.48
-3.02%
$53.75
-4.65%
$137.24
-4.05%

Bankadan Kripto Para Borsasına Para Transferi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Borsaların yeni güncellemesi ile beraber, artık Türkiye’de yer alan bazı bankalar aracılığıyla EFT ya da havale yaparak para transferi işlemi gerçekleştirilebiliyor. Peki, bankadan kripto para borsasına para transferi ne kadar sürede gerçekleşir?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yatırımcılar son zamanlarda altın, dolar ya da gümüş gibi yatırım araçlarından ziyade kripto para sektörüne yöneldiler. Özellik ile yeni giriş yapacak kişiler tarafından birçok konu merak ediliyor.

Kripto para transferi işlem yapılacak hesaba göre değişiklik gösterir. Geçtiğimiz günlere kadar tüm borsalarda işlemler papara ile yapıldığı için anlık olarak yapılıyordu. Fakat papara ülkemizde yasak hale gelmesi, işlemlerine ara vermesinden dolayı tüm kripto para sektöründeki hizmetler bankalar tarafından yapılmaya başladı. Belirlenen bankalar ile işlemler sadece birkaç dakika kadar kısa sürede yapılırken, belirli bankalar haricinde yapılan işlemler için illa mesai saati şartı aranır.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile 7/24 Transfer

Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile kripto para sektöründe hizmetler anlık olarak yapılır. Yedi gün yirmi dört saat boyunca devam edilir. Para yatırma ve çekme talepleri verildikten sonra birkaç dakika kadar kısa süre içerisinde işlemler gerçekleşir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bankadan Kripto Para Borsasına Para Transferi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?
Bankadan Kripto Para Borsasına Para Transferi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Fakat bu iki banka haricinde kalan bankalar ile işlem yapmak için illa mesai saatlerinde olmak gerekir. Her ne kadar para çekmek ya da para yatırmak için talepler verilecek olsa bile işlemler mesai saatlerine kadar askıda kalacaktır.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mesai saatlerine girdikten sonra hangi banka ile işlem yapılacak olduğu fark etmez. En fazla on dakika kadar kısa sürede para transferi yapılabilecektir. Para transferi yaparken doğru hesaplara gönderim yapıldığına dikkat etmek gerekir. Borsadan para transferleri bankalar gibi değildir, aranarak düzeltmek pek de kolay değildir. Yanlış bir hesaba gittiği zaman geri getirmek pek de kolay olmayacaktır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto para transferi yaparken adımların dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Eğer hesap numarası doğru girilirse bankaların belirledikleri şartlara göre anlık olarak geçişleri yapılır. Fakat hesap numaralarında ya da geçiş ID’leri sırasında yanlış bir hata verilirse paraları geri getirmek pek de kolay olmayacaktır. Bu yüzden anlık olarak yapılabilecek bu para transferleri için çok dikkatli bir şekilde her şeye adım adım uygulanması gerekir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.