Ray Dalio, Finansal Piyasaların Değiştiğini ve Bitcoin’in Savunmasız Olduğunu Söyledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıdemli hedge fon yöneticisi Ray Dalio, kripto varlıklarının hükümet düzenlemelerine karşı daha savunmasız hale gelebileceği için finansal piyasaların yeni bir döneme girdiğini söyledi.

The David Rubenstein Show’daki yeni bir röportajda, ünlü milyarder, Federal Rezerv’in gözle görülür bir enflasyonu tetiklemeden para yaratma yeteneğini kaybetmesiyle “ucuz para” günlerinin sona erdiğini söylüyor.

“Olan şu ki, çok borç ürettiler ve çok para verdiler. Yani herkesin parası var ve bir şeyler satın almak için borç para almak da çok kolay.

Sonuç olarak, çok daha fazla satın alma gücü yaratırsanız, mal ve hizmet yaratırsınız ve çok daha fazla enflasyon elde edersiniz.

Federal Rezerv (Fed) kaldırımın arkasında, para politikasını sıkılaştırmada daha yavaş. Sonuç olarak artık faiz artışlarını görmeye başlıyoruz… Yani daha önce yaşadığımız günler, üzerinize para döktükleri, enflasyonun fazla olmadığı kolay günler, bunlar geride kaldı, şimdi döngünün farklı bir parçasıyız.”

Bridgewater Associates’in kurucu ortağı, çeşitlendirme amacıyla yatırım portföyünün küçük bir yüzdesini kriptoya ayırdığını söylüyor. Bununla birlikte Dalio, önemli düzenleyici rüzgarların dijital varlık piyasasına bir engel olabileceğini de sözlerine ekledi.

“Bitcoin (BTC) çok savunmasız bir olay çünkü onu kimin çalıştırdığını takip edemiyorlar. Muhtemelen farklı hükümetler tarafından yasa dışı ilan edilecek ve boyutu açısından sorunları var.

Bu yüzden kriptoya çok fazla dikkat edildiğini düşünüyorum… Sanırım artık farklı para türlerine sahip olacağımız bir çağdayız. Parayı bir değişim aracı olarak sorgulayacağız ama aynı zamanda bir servet deposudur ve servetin doğru deposunun ne olduğunu sorgulayacağız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!