Uzman Yatırım Stratejisti, Bitcoin’in 20 Bin Dolara Düşmeyeceğini Söyledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin’in (BTC) 20.000 doların altına düşmesine şaşıracağını söyledi.

Alden, yeni bir röportajda, piyasa olgunlaştığı için Bitcoin’in aşırı fiyat dalgalanmalarına sahip olma olasılığının daha düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

“20.000’in altında bir baskı görmek beni biraz şaşırttı. Yine de bunu bir seçenek olarak dışlamıyorum. Bunu tarif etmemin bir yolu, Bitcoin’in geçmişte bu yüzde 85’lik düşüşlere sahip olduğu, ancak geçmişte buna rağmen büyük patlamalar da yaşadığıdır.

Göstergelerin çoğu, bu döngüde aynı coşku düzeyine ulaşmadıklarını gösterdi, bu yüzden temelde daha az aşırı bir tepe noktasından ölçüyorsunuz. Büyük bir sivri uçtan daha fazla yuvarlanan tepeye sahipti. Temelde piyasanın daha olgun olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 20.000 dolar seviyelerini görsem biraz şaşırırdım.”

Stratejist, iyimserliğine rağmen, belirli koşullar altında bir Bitcoin çöküşünün hala mümkün olduğunu söylüyor.

“Bir saniyeliğine ayılar gibi düşünüyor olsaydım, 20 bin dolar seviyelerine inmemizi sağlayacak şeylerin temelde Fed’in sıkılaştırması ya da en azından sıkılaştırmadan bahsetmesi olurdu…

Bence bir likidite sorununuz varsa, kredi piyasalarınız donuyorsa, bunun gibi bir tür büyük olay yaşıyorsanız, çok likit olmayan bir Bitcoin yükselişi görebilirim.

Sanırım bunu engellemezsek, 20.000 doların altında bir sürdürülebilir seviye görmek beni biraz şaşırtabilir.”

Alden’in yorumu, Bitcoin’in bu hafta 34.000 doların yani tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50 düşmesinden sonra geldi. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, 36.424 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!