Binance

Binance, Bu Ülkeden Çekiliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsası Binance, bahsi geçen ülkenin finansal düzenlemelerine uymak için bir dizi yeni önlem aldığını açıkladı.

Binance, 10 Eylül’den itibaren tüm Singapur doları (SGD) kripto para birimi çiftlerini listeden çıkaracağını açıkladı.

Kripto borsası ayrıca, SGD ile ilgili ödeme seçeneklerini durduracak ve Binance uygulamasını Singapur’daki mobil uygulama mağazalarından kaldıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“Binance, ürün ve hizmet tekliflerini yerel düzenlemelere uyumlu kalmak için sürekli olarak değerlendirdiğinden, Singapur’da 2021-09-10 04:00 UTC (12:00 PM UTC+8) Cuma günü aşağıdaki ürün ve teklifleri durduracağız.

– SGD ticaret çiftleri

– SGD ödeme seçenekleri

– Uygulamanın Singapur iOs ve Google Play mağazalarından kaldırılması”

Kripto para borsası, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapmaları için fırsatlar sundukları için sektörümüzün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Binance’in Singapur kararı, şehir devletinin Merkez Bankası Singapur para Otoritesi’nin (MAS) kripto para borsasını 2 Eylül’de “Yatırımcı Uyarı Listesine” yerleştirmesinin ardından geldi.

MAS’a göre, liste, kamuoyu tarafından yanlış bir şekilde Singapur’da faaliyet gösterme lisansına sahip olarak algılanabilecek düzenlemeye tabi olmayan kişi veya kuruluşları adlandırıyor.

Singapur merkez bankası yaptığı açıklamada, Binance’in ülkedeki ödeme sistemlerini ve ödeme hizmetleri sağlayıcılarını düzenleyen bir önlem olan Ödeme Hizmetleri Yasasını ihlal edebileceğini söyledi.

“MAS, Binance.com’un faaliyetlerini gözden geçirdi ve Binance.com operatörü, Binance’in Ödeme Hizmetleri Yasası’nı ihlal ediyor olabileceği görüşünde. Binance’in Singapur sakinlerine ödeme hizmetleri sunmayı durdurması ve Singapur sakinlerinden bu tür işleri talep etmeyi bırakması gerekiyor.”

MAS’tan gelen bildirim, Binance’in dünya genelinde karşı karşıya olduğu bir dizi düzenleme sorununun yalnızca sonuncusu. Güney Afrika’nın mali düzenleyicisi Mali Sektör Davranış Otoritesi, yatırımcıları Binance ile işlem yaparken temkinli ve uyanık olmalarını söyledikten kısa bir süre sonra geldi.

Binance, Bu Ülkeden Çekiliyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram