Binance CEO’su Ünlü Şirkete Dava Açtı! Sebep Hakaret Oldu!

Zhao
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu ayın başlarında yayınlanan Hong Kong’da dağıtılan Çince baskı ve buna bağlı Twitter, Facebook hesapları aracılığıyla yayınladığı iddia edilen üç iftira nedeniyle Bloomberg Businessweek’e dava açtı. Cuma günü Hong Kong Yüksek Mahkemesine sunulan dosyaya göre Zhao, Bloomberg Businessweek’in Çin baskısına, “Kriptonun En Zengin Adamı Soğuğa Dayanabilir mi?” versiyonu için dava açtı.

Zhao, Bloomberg Businessweek’in Çince baskısının basılı ve çevrimiçi olarak “Zhao Changpeng’in Ponzi Şeması” anlamına gelen bir cümle yazması nedeniyle tazminat istediğini bildirdi. Ayrıca Zhao, kendisi hakkında profil hikayesini tanıtan ilgili Twitter ve Facebook gönderilerinde bu ifadeyi iki kez daha kullandığı için ekstra bir dava açacağını belirtti.

Binance temsilcileri Zhao’nun davasının kripto borsasıyla bağlantısı olmayan kişisel bir dava olduğunu açıkladı. Zhao’nun Hong Kong’daki başvurusu, yayınlanan ifadelerin kin, aşağılama ve alaya almak için kullanıldığını savunuyor.

Hong Kong davasıyla ilgili olarak cuma günü New York’ta sunulan bir kanun hükmüne göre, Zhao’nun hukuk müşaviri makalenin orijinal İngilizce versiyonunun da karalayıcı ifadeler içerdiğini iddia etti. Ayrıca hukuk müşaviri New York belgelerinin, Zhao ve Binance’e karşı yapılan ve tamamen asılsız olan, açıkça okuyucuları Zhao ve Binance’in yasadışı faaliyetlerde bulunduğuna inandırmak için tasarlanmış birkaç ciddi karalayıcı iddia içerdiğini belirtti. Zhao haziran ayındaki makaleyle alakalı bir tweet paylaştı.

“Bloomberg’deki çoğu gazeteci iyi olsa da bu sefer kötüydü.”

Zhao, yayının karalayıcı olduğu iddia edilen ifadeleri yeniden yayınlamasını yasaklayan bir ihtiyati tedbir talebinde bulundu. Bunun yanı sıra ifadelerin kaldırılmasını ve geri çekilmesini istedi. Ayrıca tazminat talebinde de bulundu. Bu, Zhao’nun bir medya kuruluşuna iftira davası açtığı ilk dava değildir. 2020’de ABD’deki Forbes’a dava açmıştır.

Binance CEO’su Ünlü Şirkete Dava Açtı! Sebep Hakaret Oldu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.