Bitcoin’de Yaşanan Geri Çekilme, Felaketin Habercisi Olabilir! Uzman Analist Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tecrübeli kripto ticaret uzmanı Tone Vays, yükseliş momentumunu sürdüremedikten sonra Bitcoin (BTC) için yeni bir ayı döngüsüne baktığını söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda Vays, BTC‘nin 21.500 dolarlık kilit kırılma seviyesinin altına düşmesinden sonra riskli olduğunu söyledi. Bu riskin Bitcoin’in şimdiki fiyatından değerinin yüzde 33’ünden fazlasını kaybetme ihtimali olduğunu söyledi.

“Bu kripto paraya geri dönersek, Bitcoin fiyatı için tam bir felaket yaratır. Bu yüzden bu kanala girdiğimizi görmek istemiyorum.

Günlük ölçekte 50 dönemlik hareketli ortalama ile bir veya iki gün daha işlem yapabiliriz, ancak muhtemelen sadece bu kadar. Ve bundan sonra 128 günlük hareketli ortalamaya geri dönmesi gerekecek ve bu noktada gerçekten tekrar yükselmesi gerekiyor. Aksi takdirde, 14.000 dolarlık bu düşük hedefleri masaya geri koyacağım.”

Bitcoin
Kaynak: Tone Ways/ Youtube

Piyasa Grafiği Hayal Kırıklığı Yarattı

Yazının yazıldığı zaman dilimi sırasında BTC, son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde düşüşle 21.104 dolardan el değiştiriyor.

Haftalık grafiğe bakıldığında Vays, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söylüyor. Ki bu durum, birçok yatırımcının BTC için olası bir trend dönüş alanı olarak gördüğü bir gösterge.

Ticaret uzmanı olan Tone Vays, ayrıca Bitcoin’in 20.000 dolar fiyat seviyesinin üzerinde kalmasının önemini şu sözlerle vurguluyor;

“Haftalık grafik hala oldukça kırılgan. 20.000 dolara geri dönmeye başlarsak, her türlü düşük seviye hedef masaya geri dönecek. Hâlâ dipte olma ihtimalinin yüzde 60 olduğuna inanıyorum. 20.000 dolarlık alanın altına kapanırsak bunların hepsi ortadan kalkar.”

Bitcoin’de Yaşanan Geri Çekilme, Felaketin Habercisi Olabilir! Uzman Analist Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.