Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Kurucusu, Yüksek Enflasyon Ve Durgunluk Hakkında Açıklama Yaptı! Kripto Sektörüne Etkisi Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ’nin Bitcoin ve kriptonun geleceği konusunda iyimser olduğunu söylemek yanlış olmaz. Changpeng Zhao, CNBC’nin Squawk on the Street’ini ziyaret etti ve yaygın düşüş söylemini ters yüz etti. CZ’nin söylediği şeylerin çoğu sağduyuya ve piyasa güçlerine ilişkin temel bir anlayışa dayanmaktadır, ancak yine de, endüstri liderinin bunları söylemesini duymak sakinleştiricidir. Özellikle içinde bulunduğumuz döngünün bu korku dolu aşamasında.

Binance’in işi, özellikle BNB olmak üzere altcoin’lerin performansına bağlı olsa da, CZ’nin genel olarak Bitcoin ve kripto arasında net bir ayrım yaptığına dikkat edin. Öte yandan, röportaj Bitcoin ile ilgili olsa da, CZ finans anlamında birçok konuya da değindi.

Her durumda, Binance CEO’sunun mevcut piyasa koşulları, Bitcoin ve kriptonun geleceği hakkında ne düşündüğünü analiz edelim.

CZ Hangi Konulardan Bahsetti?

Binance CEO’sunun ilgilendiği ilk şey, Bitcoin boğalarının “20Kish” çizgisini savunma şekliydi. CZ’ye göre, bu “son zirve”ydi, yani orada “psikolojik bir engel” var. Şimdiye kadar, Bitcoin’in fiyatı bir önceki döngünün tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha düşük olmamıştı. Bu sefer farklıydı, muhtemelen Tesla’nın kağıt elleri ve Terra’nın çökmesi nedeniyle. Ancak, piyasa 20 bin dolar çizgisini savundu.

Görüşmeci daha sonra para arzındaki artış veya Bitcoin’in Nasdaq ile korelasyonu gibi diğer faktörleri sordu. CZ’ye göre, bunlar ilgili iki faktördür, ancak sonuçta “bu bir kitle psikolojisi piyasasıdır” ve son ATH engeldir. Piyasa döngülerinin psikolojisinin bir açıklaması için Binance Academy’den bir dizi alıntı yaparak devam edelim:

”Kısacası, piyasa duyarlılığı, yatırımcıların bir varlığın fiyat hareketiyle ilgili sahip oldukları genel duygudur. Piyasanın hissiyatı olumlu olduğunda ve fiyatlar sürekli yükseldiğinde, bir yükseliş eğilimi olduğu söylenir (genellikle boğa piyasası olarak adlandırılır). Bunun tersi, fiyatlarda devam eden bir düşüş olduğunda ayı piyasası olarak adlandırılır.”

Bir sonraki katalizör nedir?

Bir sonraki soru, Bitcoin ve kriptoyu bir sonraki bölümlerine hangi faktörün fırlatabileceği ile ilgiliydi. Dikkatli bir şekilde, CZ kimsenin bunu doğru bir şekilde tahmin edemeyeceğini söyledi. “Kimse gerçekten NFT’leri, DeFi’yi vb. tahmin etmedi. Muhtemelen son boğa koşusunu tetikledi.” Ve 2017’de ICO’lar katalizör gibi görünüyordu. “Bunlar olmadan altı ay önce, çok az insan bunu tahmin edebilir.”

Geliştirilen pek çok yeni uygulama ile pazarın bu sefer çok daha büyük olduğunu düşünüyor. Çoğu ülke, Bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenleyici çerçeveleri benimserken, tüm alan olumlu bir yönde ilerliyor. Piyasa hala fiyatlardan endişe duysa bile, böyle bir ortamda yükselişe geçmemek zor.

Binance Kurucusu, Yüksek Enflasyon Ve Durgunluk Hakkında Açıklama Yaptı! Kripto Sektörüne Etkisi Nedir?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!