Binance NFT Marketplace’te NFT’ler Nasıl Yatırılır ve Satılır?

binance nft
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkesin aşina olduğu bir terim olan değiştirilemez token’lar yani NFT’ler, merkezi olmayan piyasalarda ilgi odağı olmaya devam ediyor. NFT’ler bir eserin sahipliğini doğrulamak için kullanılır ve sanatçıların sahtecilik veya korsancılık gibi risklere maruz kalmadan satışa koyabilmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir? Ne İşe Yarıyor?

NFT‘ler, dünyamızda daha çok yer edinmeye başladıkça kullanıcılar kendi ürettikleri eserleri nerede ve nasıl satabileceğini araştırmaya başladı. Bir pazar yeri olan Binance NFT Marketplace’te eserlerinizi nasıl yatırıp satabileceğinizi anlatacağız.

Binance’ın NFT pazar yerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayırca Binance NFT Marketplace’te gizemli kutu satın almak için ise burayı tıklayabilirsiniz.

NFT’lerinizi Neden Binance NFT Marketplace’te Satmalısınız?

Çoklu Zincir Desteği

Binance NFT Marketplace, diğer pazar yerlerinden farklı olarak çoklu zincir desteğine sahiptir. NFT’lerini satmak isteyen kullanıcılar, Binance Smart Chain (BSC) ağı ile Ethereum (ETH) ağına NFT’lerini aktarabilirler.

Bu sayede Binance NFT Marketplace, açık bir pazar yeri ekosistemine dönüşüyor.

Çok Çeşitli NFT Koleksiyonları

Binance Marketplace’te farklı türlerde NFT koleksiyonları bulabilir ve saklayabilirsiniz. Spor, sanat, oyun ve daha fazlasını bu pazar yerinde bulmanız mümkündür.

Ayrıca Binance NFT, 26 Ekim’de IGO yani ‘İlk Oyun Teklifi’ adı altında NFT oyunları için bir fırlatma rampası başlattı. Buradan IGO hakkında bilgi alabilirsiniz.

Düşük Komisyon Ücretleri

Binance NFT Marketplace’te, NFT işlemleri gerçekleştirirken ödenecek komisyon ücreti ‘yüzde 1’ olarak belirlenmiştir. Oldukça düşük bu komisyon ücretleri sayesinde gönül rahatlığı ile işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

NFT’lerinizi Binance’a Nasıl Yatırabilirsiniz?

Binance, NFT yatırma işlemlerini olabildiğince kolaylaştırmaktadır. Sadece 2 adımda NFT’lerinizi yatırma imkanına sahipsiniz.

1. Adım: Cüzdanınızı bağlayın

Binance NFT’ye gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından ‘Kullanıcı Merkezi‘ sekmesine tıklayarak ‘NFT’yi İçeri Aktar’ butonuna tıklayın.
Ardından ‘Wallet Connect’ bölümüne ulaşacaksınız. Cüzdanınızın var olduğu ağı seçin ve ‘Onayla’ butonuna tıklayın. Şu anda Binance Smart Chain ve Ethereum ağı desteklenmektedir.
Daha sonra bağlamak istediğiniz cüzdanı seçebilirsiniz. Şu anda sadece MetaMask ve WalletConnect desteklenmektedir.
Örnek olarak MetaMask’ı seçtiğinizi varsayarsak;
Sonrasında açılır pencereden MetaMask karşınıza çıkacak. Binance NFT’ye bağlamak istediğiniz ağı seçerek onaylamanız gerekmektedir.
Bu adımların hepsini tamamladıktan sonra Binance NFT sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildikten sonra ‘NFT Yatır’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

2. Adım: NFT’nizi Yatırın

Cüzdanınızda bulunan NFT’yi yatırmak için size ait olan NFT’nin sözleşme adresini ekrandaki boşluğa yazmanız gerekmektedir. Sözleşme adresinizi yazdıktan sonra ‘Onayla’ butonuna tıklayın.

Sözleşme adresinizi nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sözleşme adresiniz doğrulandıktan sonra NFT’lerinizi göreceksiniz. Yatırmak istediğiniz NFT’yi seçerek ‘Yatırmayı Onayla’ butonuna tıklayın.

Daha sonra MetaMask eklentisinden karşınıza bir açılır pencere çıkacak. Oradan ‘Gaz Ücretini’ onayladıktan sonra NFT’niz hesabınıza aktarılmış olacak. Ancak unutmayın ki aktarım yaptığınız ağa göre NFT’lerinizin aktarım süresi değişebilir.

UYARI

Binance NFT’ye aktarım yapabilmeniz için o sözleşme adresinin önceden doğrulanmış olması gerekmektedir. Desteklenen sözleşme adreslerini öğrenebilmeniz için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT’lerinizi Binance NFT Üzerinden Nasıl Listeleyip Satabilirsiniz

Halihazırda sahip olduğunuz bir NFT’yi listelemek istiyorsanız, ‘Kullanıcı Merkezi’ sekmesine tıklayarak ‘NFT Varlıları’ bölümünden ‘Koleksiyonlar‘ bölümüne ulaşabilirsiniz.

Sonrasında NFT’nizin ‘Açıklama’ ekranına gelin. NFT’nizin açıklamasını, teklif geçmişini ve kaynağını gösterebilirsiniz.

Açıklama kısmı yalnızca NFT’nizi üretirken ekleyebilirsiniz. NFT’yi oluşturduktan sonra veya sattıktan sonra düzenleyemezsiniz.

Ardından belirli seçimler yapmanız gerekmektedir. İsterseniz müzayede yoluyla en yüksek teklif verene satabilir isterseniz de sabit bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Eğer müzayede yani ‘En Yüksek Teklif’ seçeneğini seçerseniz karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Açık arttırmanın başlayacağı fiyatı ve ödeme olarak hangi birimi almak isteyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Eğer ki sabit bir fiyat belirlemek isterseniz ‘Fiyat Belirle’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneği seçerseniz belirlediğiniz fiyattan NFT’niz satışa koyulacaktır. Alıcı ise o belirlediğiniz fiyatı ödeyecektir.

Ayrıca diğer seçenekteki gibi satışa koyduğunuzda ödeme alacağınız birimi burada da değiştirebilirsiniz.

İki seçenekte de listelemenin biteceği tarihi belirlemeniz gerekmektedir. Satışın son bulacağı tarihi ve saati belirleyip ardından kategorisini seçin.

Devam ettikten sonra NFT’nize açıklama yazabilirsiniz. Açıklamada; NFT’nizi satın alan kişinin sahip olacağı ayrıcalıkları veya avantajları yazabilirsiniz. Ardından yapmış olduğunuz düzenlemeleri gözden geçirin ve ‘Gönder’ butonuna tıklayın.

Binance ekibi manuel olarak satış talebinizi inceleyerek kalite standartlarını karşılayıp karşılamadığını kontrol edecek. Bu işlem genellikle 4 ila 8 saat arasında sürmektedir.

Eğer Binance hesabınız yoksa ve NFT’ler ile ilgileniyorsanız buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir ve NFT işleminizi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak dünyanın en büyük hacimli kripto para borsası olan Binance’a kayıt olabilir ve yüzde 20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance NFT Marketplace’te NFT’lerinizi Satmak ve Tanıtmak için İpuçları

  • Eserlerinizden birden fazla ürettiyseniz, ünlü kişilerin hesaplarına hediye yollayarak daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Pazarlama teknikleri arasında kullanılmaktadır.
  • Gündemdeki olaylardan alıntılar yaparak ilgi çekebilirsiniz.
  • Fahiş fiyatlar belirlemezseniz satmanız daha kolay olacaktır.
  • Sosyal medya platformlarında reklamlar verebilirsiniz.
  • Trendlere bakarak en çok satılan türlerde NFT oluşturabilirsiniz.
  • Binance NFT Marketplace kullanarak daha başka blok zincirlerde satış yapabilir ve fazla sayıda alıcıya ulaşabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!