Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Popüler 2 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Çakıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, popüler olan 2 altcoin’i delist edeceğini duyurdu. Duyurunun ardından bu 2 altcoin’in fiyatları sert bir düşüş yaşadı.

Binance, 17 Mart 2023 tarihinde yaptığı açıklamayla Helium (HNT) ve Wabi (WABI) token’larını platformundan çıkaracağını duyurdu. Bu kararın ardından, delist işlemi 24 Mart 2023 tarihinde Türkiye saati ile 06:00’da gerçekleşecek.

Binance, HNT ve WABI token’ları için tüm alım satım çiftlerini listeden çıkaracak ve alım satım işlemlerini durduracak. Kesin olarak kaldırılan ticaret çiftleri arasında HNT/BUSD ve WABI/BTC yer alıyor. İlgili her bir ticaret çiftinde ticaret durduktan sonra tüm ticaret emirleri otomatik olarak kaldırılacak.

Bu gelişmenin ardından HNT fiyatı 1,98 dolardan 1,54 dolara kadar düşerek yüzde 22 oranında değer kaybı yaşadı.

WABI’nin fiyatı ise 0,11 dolardan 0,052 dolara kadar düşerek yüzde 53 oranında değer kaybı yaşadı.

Borsa, 25 Mart 2023 tarihinde sabah 06:00’dan itibaren HNT token’larının borsaya yatırılmasını askıya alacak ve bu süreden sonra HNT token’larının borsaya yatırılmasına izin vermeyecek. Ancak, Binance, Helium (HNT) token’larının Solana (SOL) ağındaki sözleşmesinin ticaretini destekleyeceğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Arbitrum, Sürpriz Bir Hamleyle Token Airdrop’unu Duyurdu: Kaçırmayın!

Diğer yandan, HNT token’larını çekme işlemi 17 Nisan 2023 tarihinde sabah 06:00’ya kadar askıya alınmayacak. Binance Futures, 17 Mart 2023’ten itibaren geçerli olacak olan HNTUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesinde mevcut pozisyonları etkileyecek değişiklikleri de duyurdu.

Binance Futures, 20 Mart 2023’te tüm pozisyonları otomatik olarak kapatacak ve sözleşmeyi listeden kaldıracak.

Binance bu popüler altcoin’leri neden delist ediyor

Binance, listelediği her kripto para biriminin politikalarında belirledikleri yüksek standardı karşılayıp karşılamadığını devamlı olarak takip edip incelemeler yapmaktadır.

Borsaya göre, bir kripto para artık bu yüksek standartları karşılamıyorsa veya piyasa şartları değişirse, daha kapsamlı bir incelemeye tabi tutulur ve listeden kaldırılabilir.

İlginizi Çekebilir: Dünyaca Ünlü Yazar Robert Kiyosaki: “Bitcoin İle Birlikte Bu Üç Varlığı Alın!”

Binance, birçok faktörü inceleyerek standartlara uyup uymadığına karar verir. Bu faktörler aşağıda verilmiştir;
  • Ekibin projeye olan bağlılığı
  • Geliştirme faaliyetlerinin seviyesi ve kalitesi
  • İşlem hacmi ve likidite
  • Ağın kararlılığı ve saldırılara karşı güvenliği
  • Ağ/akıllı sözleşme kararlılığı
  • Halkla iletişim düzeyi
  • Periyodik ayrıntılı inceleme taleplerimize hızlı yanıt verme
  • Etik olmayan/dolandırıcılığa yönelik davranış veya ihmal kanıtı.
  • Sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto ekosistemine katkı

Binance US daha önce Helium (HNT) ve JasmyCoin (JASMY) kripto para birimlerini 21 Mart 2023’te platformundan kaldıracağını açıklamıştı.

Borsa, HNT/USD, HNT/USDT, JASMY/USD ve JASMY/USDT ticaret çiftlerini 21 Mart 2023‘te delist edecek. Ayrıca Binance, Helium (HNT) ve Wabi (WABI) token’larını 24 Mart 2023‘te listelerinden çıkaracak. HNT token’larının yatırılmasına izin verilmeyecek ve HNTUSDT vadeli işlem sözleşmeleri de 20 Mart 2023‘te kapatılacak.

Borsanın resmi duyurusuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Binance Popüler 2 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Çakıldı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!