Binance Smart Chain, Ücret Yakma Mekanizmasını Tanıtacak

Binance Smart Chain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Smart Chain’in BEP-95 güncelleme önerisi, halka açık Binance Zinciri Github’da tanıtıldı; bu, şu anda Ethereum zincirinde kullanılmakta olan gibi gerçek zamanlı bir ücret yakma mekanizması sunacak. Zincir içindeki yeni mekanizmanın temel amacı BNB’yi daha değerli hale getirmek ve yanma sürecini hızlandırmaktır.

Mekanizmanın iki ana hedefi, BNB’nin yanma sürecinin hızlandırılması ve Binance Smart Chain’in daha fazla ademi merkeziyetçi durumuna yani merkeziyetsiz hale gelmesidir. Yeni güncelleme, ağı etkileyecek iki mekanizma içeriyor: şu anda doğrulayıcılara dağıtılan sabit ücretin yakılması ve yönetilebilir bir yanma oranı.

BSC için yakma mekanizmasının tanıtılmasıyla, BNB yakma süreci önemli ölçüde artacak ve bu da altcoin’in gerçek değerini olumlu yönde etkileyecektir. Daha önce, deflasyonist bir etki nedeniyle, Ethereum’un fiyatı, genel bir pozitif piyasa yapısına ek olarak önemli ölçüde arttı.

Gaz ödüllerinin ağda yeniden dağıtımına BNB sahipleri karar verecek. Katılımcı, doğrulayıcıların ve yetki veren ödüllerinin BNB’de azalmasını bekler. Ancak dolaşımdaki arz önemli ölçüde düşebileceğinden, katkıda bulunan kişi güncellemeden sonra USD değerinde bir artış görmeyi bekliyor.

Binance Smart Chain’de, Bitcoin ve Ethereum zincirlerinde olduğu gibi madencilik ödülleri olmadığından, gaz ücreti doğrulayıcılar arasında yeniden dağıtılıyor. BSC ağında, gaz ücreti ağdaki onaylanmış her bloktan toplanır ve ardından iki akıllı sözleşme arasında dağıtılır.

Ağ güncellemeyi uygulamayı kabul ederse, ağa yönetilebilir “burnratio” parametresi tanıtılacak. Her bloğun sonunda, doğrulayıcı, daha sonra yanma mekanizmasını başlatacak olan para yatırma işlevini çağırabilecektir. Coin’lerin yakılması, belirtilen yanma adresine ücret aktarılarak sağlanacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!