Binance Yeni Bir Soruşturma İle Karşı Karşıya!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel kripto borsası Binance’ın, içeriden bilgi alıp ticarete ve piyasa manipülasyonuna karıştığı için ABD’de soruşturma altında olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili bilgisi olan anonim kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) şu anda Binance’ın veya personelinin kar elde etmek için müşterilerinden yararlanıp yararlanmadığını araştırdığını bildirdi.

Bloomberg’e göre, borsa milyonlarca işlemi görüntüleme erişimine sahip ve CFTC, firmanın bu bilgilerden önden çalışan müşteri siparişleriyle yararlanıp yararlanmadığını sorguluyor. Rapor, borsanın, müşterilerin hükümet düzenleyicilerinin yetkisi dışında on milyarlarca dolarlık kripto varlık alıp sattığı muazzam bir ticaret operasyonu yürüttüğünü vurguluyor.

Bloomberg ayrıca CTFC’nin yakın zamanda potansiyel tanıklara Binance’ın veri sunucularının konumu hakkında soru sorduğunu ve ABD düzenleyicisinin borsa üzerinde yargı yetkisine sahip olup olmadığını araştırıyor olabileceğini öne sürdü.

Borsa henüz resmi olarak herhangi bir yanlış yapmakla suçlanmadı ve soruşturmanın resmi bir eyleme yol açıp açmayacağı belli değil. 

Bir Binance sözcüsü, borsanın içeriden bilgi alıp ticareti için sıfır tolerans politikası olduğunu, şirketin müşterileri ve daha geniş anlamda kripto piyasalarını korumak için katı bir etik koda uymasını sağladığını söyledi. 

Sözcü, herhangi bir kusurlu işçinin sorumlu tutulacağını ve asgari bir fesih sonucuyla karşı karşıya kalacağını da sözlerine ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!