Binance, Sırayla Ülkelerdeki Vadeli İşlemleri Kapatmaya Devam Ediyor!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, Avustralya’da türev alım satım işlemlerini durdurarak belirli pazarlarda sunduğu hizmetlerin sayısını azaltmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsasına yönelik düzenleyici baskı, şirkete bazı hizmetlerini sunmayı bırakması için baskı yapmaya devam ediyor. En son kapatılanlar, Avustralyalılar için vadeli işlemler, opsiyonlar ve kaldıraçlı token’lar oldu.

  • Binance, 21 Eylül’de hizmet tekliflerinde yalnızca Avustralyalı kullanıcıları etkileyen son değişikliği duyurdu.
  • 24 Eylül saat 12:00’dan (TSİ) itibaren, ticaret platformu Aussie müşterilerine vadeli işlem, opsiyon ve kaldıraçlı token ticareti sunmayı bırakacak.
  • Mevcut tüm Avustralyalı müşterilerin, yukarıda belirtilen hizmetlerden herhangi biri için pozisyonlarını azaltmak ve kapatmak için 90 günleri olacaktır.

“Kullanıcılar, teminat tamamlama çağrılarını ve tasfiyeleri önlemek için teminat bakiyelerini artırabilecekler, ancak yeni pozisyonları artıramayacak veya açamayacaklar.”

  • Müşteriler 24 Aralık 02:59’a (TSI) kadar pozisyonlarından çıkmazlarsa, bundan sonra kendileriyle artık manuel olarak etkileşimde bulunamayacaklar. Kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacak.
  • Binance, bu hizmetlerin durdurulmasının “düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapma” girişimlerinin gündemde olduğu sırada geldiğini itiraf etti.
  • Şirket, geçmişte çok sayıda küresel düzenleyicinin incelemesine girdi. Bu, birkaç dalda birden fazla dahili değişikliğe yol açtı. Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde borsada yeni bir merkez arayacağını ve yapısını iyileştireceğini söylemişti.
  • Daha önce borsa , İtalya, Almanya ve Hollanda da dahil olmak üzere diğer ülkelerdeki türev ürünlerini de durdurmuştu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!