Bitcoin 42 Bin Doları ve Ethereum 3 Bin Doları Geçti: Yükselişin 3 Sebebi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, 41.000 dolar seviyesinin üzerinde toparlandı, 42 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı ve ikinci en büyük kripto para 3.000 dolarlık seviyenin üzerine çıktı. Analistler, bu önde gelen kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi için üç nedeni açıkladı.

Kaynak: CoinMarketCap

Nasdaq Endeksi Yüzde 2’nin Üzerinde Yükseldi

Bitcoin, son zamanlarda Nasdaq Bileşik Endeksi ve Dow Jones ile korelasyon halindedir. Çinli kripto para gazetecisi ve blog yazarı Colin Wu’ya göre, Nasdaq son zamanlarda yüzde 2’lik bir artış gösterdi ve bu muhtemelen Bitcoin’in 42 bin dolara ulaşmasına katkıda bulundu.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin fiyat artışının bir nedeni olarak hisse senedi piyasasındaki artıştan da bahsetti.

Fiyat Cuma günü yükselmeye başladığında, kripto yatırımcılarından gelen olumlu görüş, olumsuz olana karşı baskın geldi ve Ekim 2021’in sonundan bu yana en yüksek seviyeye yükseldi.

Spot Piyasadan Alım Baskısı Geliyor

Wu ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 9,23 ve yüzde 6,18 artış göstermesine rağmen, diğer kripto para birimlerinin daha fazla yükselmediğini de tweet’ledi. Ancak CoinMarketCap’e göre, Near Protocol yüzde 15,90, MANA yüzde 13,31, SAND yüzde 17,01 gibi bazı altcoin’ler daha da fazla yükseldi.

Yine de Wu, Bitcoin ve Ethereum için fiyat artışının muhtemel itici gücünün kripto türevleri piyasası değil spot piyasa olduğunu söylüyor. Son 24 saat içinde, Bitcoin vadeli işlem tasfiyelerinin hacminin, 90 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye edilmesiyle yalnızca 100 milyon dolara ulaştığını, bu da türev piyasasının nispeten soğuk olduğu anlamına gelen verileri paylaştı.

Peter Schiff, Bitcoin Hakkında Yorum Yaptı

Tanınmış Bitcoin eleştirmeni, SchiffGold’un kurucu ortağı ve altın aşığı Peter Schiff, Bitcoin destekçilerini trolleyerek Bitcoin fiyatının 41.000 doların üzerine çıkması hakkında yorum yaptı. Bunun 40.000 doların üzerinde lider kripto para birimini satın almak için son şans olabileceğini tweet’ledi.

Daha önce, Twitter’da Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesini ve ardından BTC’nin 10.000 dolar seviyesine düşebileceği bir ani çöküşle karşı karşıya kalmasını beklediğini belirtti.

Oğlu Spencer, babasının altına yatırım yapmasını istemesine rağmen Bitcoin satın almaya devam ediyor. Spencer, fiyat yükseldiğinde daha fazla Bitcoin aldığını tweet’ledi.

1
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
2
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!