Bitcoin, 55 Bin Doların Altına Düştü!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin pozisyonlarındaki tasfiyeler saatlik ölçekte 300 milyon doların üzerine fırladı ve piyasanın geri kalanı kırmızıya döndü.

Lider kripto para birimi Bitcoin sadece birkaç saat içinde birkaç bin dolar düşerek altı haftanın en düşük seviyesi olan 55.000 doların altına düştü. Kripto para piyasasının geri kalanı daha ciddi bir düşüş yaşadı. Saatlik tasfiyeler 300 milyon doları aştı.

  • BTC dün günlerdir ilk kez 59.000 doları aştı ve 60.000 doları hedefliyordu. Ancak önceki birkaç denemede olduğu gibi, bu psikolojik seviyeye meydan okuyamadı.
  • Sonrasında BTC, 58.000 dolara gerileyerek yatay hareket yapmaya başlamıştı. Ancak mutasyona uğramış yeni bir COVID-19 varyantı hakkında raporlar ortaya çıkmaya başladıkça, varlığın fiyatı daha da düşmeye başladı.

Bitcoin, 55 Bin Doların Altına Düştü!

  • Sadece bir saat içinde, Bitcoin, 3.000 dolardan fazla değer kaybetti ve 13 Ekim’den bu yana ilk kez 55.000 doların altına düştü.
  • Piyasanın geri kalanıyla ilgili durum, daha kötü olmasa da oldukça benzer. Ethereum, günlük yüzde 5’lik bir düşüş ile 4.100 dolara geriledi.
  • Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, CRO, Litecoin ve Ripple, 24 saat içinde yüzde 9 ila yüzde 15 arasında önemli miktarlarda değer kaybetti.
  • Beklendiği gibi, bu artan oynaklık kaldıraçlı yatırımcılar için acıya neden oldu. Zincir üstü veriler, tasfiyelerin bir saatte 300 milyon doları, günlük ölçekte ise 600 milyon doları aştığını gösteriyor.
  • En büyük tek tasfiye emri Bybit’te gerçekleşti. 12 Milyon dolar değerindeydi ve açılan pozisyondaki kripto para birimi Ethereum’du.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!