Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin 6 Milyon Doları Geçebilir Mi? Ethereum Kurucu Ortağı Konuştu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erken Bitcoin geliştiricisi, Ethereum ve Polkadot’un kurucu ortağı Gavin Andresen, BTC’nin 6.000.000 dolara yükselebileceği bir geleceği özetliyor.

2011 yılında, kurucusu Satoshi Nakamoto’dan, Bitcoin’in liderliğini üstlenen Gavin Andresen, BTC’nin teorik evriminin nasıl görünebileceğini ayrıntılarıyla anlatan yeni bir blog yazısı yayınladı.

Andresen, Bitcoin’in 2061 yılına kadar 6.000.000 dolarlık bir fiyat etiketine ulaştığı, işlem ücretlerinin şimdi olduğundan 326 kat daha yüksek olduğu ve blok zincirinin esas olarak balinalar tarafından kullanıldığı olası bir senaryo açıkladı.

“Hayal edin: 2061 yılı. BTC’nin fiyatı altı milyon ABD dolar. Enflasyon nedeniyle yaklaşık bir milyon dolara eşittir.

Madenciler blok başına 0,006103515625 BTC ve ayrıca 4.000 civarında işlem için yaklaşık 5 BTC (işlem başına 7.500 dolar) işlem ücreti alıyor.

Ancak çoğu BTC işlemi kendi ağında gerçekleşmez. Çoğu BTC, çok taraflı hesaplama kullanılarak güvence altına alınan çoklu imza çıktılarında kilitlenir ve başka bir zincire sarılmış token’lar (Wrapped) olarak yansıtılır.”

Ethereum kurucu ortağı, bu bilim kurgu senaryosunda, Bitcoin ağında kalanların onu canlı tutmak için teşvik edileceğini söylüyor.

“Ana BTC ağında gerçekleşen işlemler, çoğunlukla süper balina büyüklüğündeki sahipleri arasında yüksek değerdedir…

Bu balinalar BTC ağını sonsuza kadar korur. Onlar madenciler ve işlem yaratıcılarıdır; işlem ücretlerinin ne kadar yüksek olduğunu umursamıyorlar çünkü ödedikleri kadar ücret alıyorlar.”

Ancak Andresen, 2100 yılına kadar bu kullanıcıların bile blok zincirini terk edeceğini söyledi.

“2100 yılında balinalar, madencilik ödülünün temelde sıfır olduğunu fark ediyorlar… Sonunda, BTC ağında sıfır yeni BTC üretiliyor ve BTC ağında dolaşan sıfır BTC var. Güvence altına alınacak hiçbir şey kalmayacak ve zincir duracak.”

Bitcoin 6 Milyon Doları Geçebilir Mi? Ethereum Kurucu Ortağı Konuştu!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!