Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin, Altcoin’lerden Daha İyi Performans Gösterebilir Mi? Ünlü Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü bir kripto para analisti, 2021’de altcoin’lere göre daha düşük kazançlar kaydetmesine rağmen Bitcoin’in (BTC) diğer kripto paralardan daha yüksek getiri elde edebileceğini söyledi.

YouTube’da 693.000 aboneye sahip olan analist Benjamin Cowen, paylaştığı yeni bir videoda, Bitcoin’in büyük olasılıkla yılın ikinci yarısında, diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermesi için iyi bir şansı olduğunu söyledi.

“Bu ay veya bu çeyrekte olacağını sanmıyorum. Muhtemelen 2. çeyrekte bile olmayabilir.

Ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında, Bitcoin’in neredeyse her şeyden daha iyi performans göstereceği bir tür ralli görmemizin makul bir olasılık olduğunu düşünüyorum.”

Kripto analisti, tahmininin Bitcoin’in daha önce Ethereum (ETH) gibi önde gelen diğer kripto varlıklarından 2019 kadar yakın bir zamanda daha iyi performans göstermesiyle desteklendiğini belirtti.

“Ethereum grafiğine bakarsanız, Şubat 2019’dan başlayarak Ethereum’un yaklaşık 120 dolardan 300 doların biraz üzerine çıktığını görebilirsiniz. Yani yaklaşık olarak 2,5x falan…

Evet, bu süre zarfında Ethereum 2,5 kat arttı. Ama mesele şu ki, aynı zaman diliminde Bitcoin yüzde 321’den fazla yükseldi. Bu da 4 kattan fazla yükseldiği anlamına geliyor.

O zaman Bitcoin’in daha çok yükseldiğini gördük. Ve her şeyi geride bıraktı. Bu söz konusu durum, Bitcoin’in yatay hareket etmek yerine yükseldiği zamanlarda geçerli olur.”

Cowen ayrıca BTC’nin Eylül 2020’de diğer dijital varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini ve sonuç olarak piyasa hakimiyetini, toplam piyasanın yaklaşık dörtte üçüne çıkardığını söylüyor.

“2020 Eylül’ünden başlayarak Bitcoin’in oldukça önemli ölçüde arttığını gördük. Yılsonuna girerken, yaklaşık yüzde 150 arttı. Ve bu süre zarfında hakimiyet yaklaşık yüzde 57’den yaklaşık yüzde 73’e çıktı.”

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 40,61 seviyesindeyken, yazının yazıldığı sırada, 39 bin dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, Altcoin’lerden Daha İyi Performans Gösterebilir Mi? Ünlü Analist Açıkladı!