Bitcoin’in 38 Bin Doların Altına Düşmesinin 3 Nedeni

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ne yazık ki yatırımcıların çoğunluğu için kripto piyasasındaki düzeltme, Bitcoin’in 40.000 dolar eşiğinin altına düşmesiyle daha da ağırlaştı.

Fed’in Enflasyon Söylemleri

Dolar (USD) enflasyonu, genellikle enflasyondan korunma aracı olarak adlandırılan Bitcoin’in yükselmesine sebep olmasına rağmen, hükümetin enflasyona karşı eylemleri lider kripto para biriminin lehine olmuyor.

ABD hükümeti, ülkedeki enflasyonu kontrol etmek için kilit oranı artırmayı, kripto para birimleri ve bazı hisse senetleri gibi risk altındaki varlıkları etkileyecek para politikasını değiştirmeyi hedefliyor.

Piyasalardaki Belirsizlik

Fonlama oranları da dahil olmak üzere piyasa verilerinin gösterdiği gibi, yatırımcılar şu anda genel eğilimi takip ediyor ve tersine çevirmek yerine kısa (Short) pozisyonlara daha fazla yatırım yapıyor. Bu tür bir duygunun, hash oranının hızlı artışına ve artan sayıda Bitcoin madencisinden gelen potansiyel satış baskısına bağlı olması daha olasıdır.

Kaynak: TradingView

Para politikasının yukarıda bahsedilen şekilde sıkılaştırılması, piyasada düşüş eğiliminin ana sebebi olarak da hareket edebilir.

Ek Düzenlemeler

Rusya’daki kripto para piyasasının kapitalizasyonu, ABD veya BDT bölgesinin diğer tarafları gibi en yakın rakiplerden uzak olsa da, kripto para birimi kullanımının ve madenciliğin tamamen yasaklanması, kripto piyasası için hala bir darbe olarak kabul edilebilir.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, gün içi yüzde 9,88 düşüşle 38.515 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
2
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!