Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?
Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madenciliği yapan yatırımcılar, temel olarak kodlamalar ve yazılımlar aracılığıyla Bitcoin üretimi sağlamaktadır. Bu iş, Bitcoin madencilerinin blok ödülü almasını sağlamaktadır. Yapılan işlemler sayesinde madencilerin hak ettiği bu blok ödülü hem BTC hem de işlem ücretleri şeklinde alınabilmektedir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Blok ödülü almak isteyen bireyler, ilk olarak bu ödülün alınabilmesi için kripto para madenciliği yapılması gerektiğini bilmektedir. Bu bağlamda yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri de Bitcoin madenciliği nasıl yapılır olmaktadır.

Bitcoin madenciliği, daha önce de belirtildiği üzere hem donanım hem de kodlama gerektirmektedir. Bu nedenle kolay bir iş olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Bitcoin madenciliği yapmak isteyen bireylerin güçlü bir donanıma sahip olması ve zor kodları çözerek bloklar oluşturması gerekir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?
Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Bitcoin madenciliği yapmak için gereken donanıma sahip olan bireyler, üretime başlayabilmekte ve her blok çözümlemesinde ödül alabilmektedir. Alınan bu ödüllerin bedeli ise farklı kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Bitcoin Ödül Yarılanması Ne Zaman?

Bitcoin madenciliği yapan insanlar, ödül yarılanması gibi terimler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Ödül yarılanması, belirli bir dönemde yaşamaktadır. Bu nedenle çoğu insanın merak ettiği konulardan bir tanesi de Bitcoin ödül yarılanması ne zaman sorusunun cevabıdır.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin ödül yarılanması, Halving olarak da bilinen bir terimdir. Ödül yarılanması, 4 yılda bir defa gerçekleşmekte ve alınacak ödül değerinin %50 oranında azalmasına neden olmaktadır. Bu değer yarılanmasının 4 yılda bir olmasının nedeni ise taleplerin düşmesi ve toplamda 210.00 blok çözümlemesine erişildiği zaman gerçekleşmesidir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

En son 2020 senesinin mayıs ayında yaşanan Bitcoin ödül yarılanması, aynı hesaplama üzerinden değerlendirme yapılırsa 2024 senesinde tekrar yarılanma sürecine girecektir. Bitcoin madenciliği ve blok ödülüne ilgi duyan bireylerin bu tarihlere dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

 

Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!