BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,284.59
-1.97%
$2,938.73
-3.06%
$0.92
-1.66%
$154.73
-2.97%
$22.98
-3.45%
$360.40
-2.43%
$4.98
-6.92%
$4.10
-3.01%
$39.66
-3.78%
$42,284.59
-1.97%
$2,939.19
-3.05%
$0.92
-1.65%
$154.70
-2.99%
$1.00
0%
$1,079.59
-3.05%
$228.43
-1.87%
$48.03
-2.87%
$115.76
-2.76%

Ethereum Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Kripto para birimleri hem yatırımcılar hem de kripto para madenciliği yapanların ilgisini çekmektedir. Kripto para piyasası sayesinde kazanç elde etmenin tek yolu alım satım yapmak değildir.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Madencilik ve blok ödülleri ile de kazanç elde etmek mümkündür. Bu bağlamda Ethereum blok ödülü nasıl alınır sorusu gündeme gelmektedir.

Ethereum, kripto piyasasında en çok talep edilen para birimleri arasında yer almaktadır. Piyasada bu para birimi ile işlem yapılabilmesi için öncelikle bu para biriminin üretilmesi gerekmektedir. Üretim ise, kripto para madencileri tarafından sağlanmaktadır. Madenciler, farklı donanım ve kodlama stilleri kullanarak üretim yapmakta ve üretimleri sayesinde blok ödülü almaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!
Ethereum Blok Ödülü Nasıl Alınır?
Ethereum Blok Ödülü Nasıl Alınır?

İçindekiler

Ethereum Mining Nedir?

Ethereum mining, Ethereum para biriminin üretilmesi için yapılan madenciliğe verilen addır. Ethereum mining nedir sorusuna yanıt arayan bireyler, aynı zamanda bu işin nasıl yapıldığını da merak etmektedir. Ethereum madenciliği yapmak isteyen bireylerin güçlü bir bilgisayar ile çalışması ve bu sistem ile kodlamaları çözerek bloklar oluşturması gerekmektedir.

Coinzilla Banner (728x90)

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ethereum madenciliği yapmak, diğer kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak ile benzerlik göstermektedir. Zira tüm kripto madenciliklerinde güçlü donanıma sahip bilgisayarlar ve ileri düzey bir yazılım bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda kodlamalar ile blok oluşturan bireyler, çalışmalarının karşılığı olan blok ödülünü hak etmektedir.

Bitcoin Blok Ödülü Nasıl Alınır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Blok Ödülü Nasıl Alınır?

Blok ödülü almak isteyen bireyler, bu noktada madencilik yapılması gerektiğini bilmelidir. Zira blok ödülü yalnızca kripto para madenciliği yaparak kazanılabilmektedir. Ethereum blok ödülü nasıl alınır sorusunu yöneltenler, her blok oluşturmalarında ödül aldıklarını bilmelidir.

Buna ek olarak bilinmesi gereken hususlardan bir tanesi de her blok çözümlenmesinden sonra kodlamaların daha zor olduğudur. Bu bağlamda kodlamalar ve çözümlemelerin zorluk seviyesine bağlı olarak ödül bedelinde de değişkenlikler gözlenebilmektedir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ethereum blok ödülü, dönemsel olarak yarılanabilmektedir. Tıpkı Bitcoin ödül yarılanması gibi, her 4 yılda bir alınacak blok ödüllerinin değeri %50 oranında azalmaktadır. Son olarak Mayıs 2020 yılında değer düşmesi yaşayan blok ödülleri, sonraki yarılanma düşüşünü 4 yıl sonra yani, 2024 yılında yaşayacaktır.

 

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.