Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin (BTC) Fiyatını Düşüren Kim? Veriler Açıklandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asyalı Bitcoin (BTC) yatırımcıları, lider kripto paranın rallisinin bir sonraki aşamasına girmesini engelleyenler olabilir.

Glassnode analistleri, Bitcoin’in soluk performansından kimin sorumlu olacağını ve 45.000 dolar seviyesinin ralli için neden çok önemli olduğunu açıkladılar.

Asya Satış Gücünü Kaybediyor

Analist Johannes, son yıllarda Asyalı, Avrupalı ​​ve Amerikalı yatırımcıların Bitcoin (BTC) pazarlarındaki faaliyetlerini Twitter üzerinden kaşılaştırdı.

Ünlü analist Glassnode verilerine dayanarak, Asya’dan gelen büyük bir satış baskısının, mevcut Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünün arkasındaki ana itici güçlerden biri olduğunu belirtti.

Aynı zamanda, bu katalizörün gücü zamanla azalıyor gibi görünüyor. ABD ve AB bölgesinde yar alan yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen alım baskısı artmaya devam ediyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Mart ayında gerçekleşen büyük satış gücü de Asya pazarından geldi.

Bloomberg analistleri, bu teoriyi Mart ayının başlarında gün içi en düşük ve en yüksek seviye analizlerine dayanarak yayınladılar.

İzlenecek Seviyeler: 45 Bin Dolar ve Ardından 42 Bin Dolar

Başka bir Glassnode analisti TXMCtrades, lider kripto para biriminin uzun ve kısa vadeli sahiplerinin davranışlarını inceledi.

Ona göre, acemi Bitcoin (BTC) yatırımcıları zarar etmiş durumda.

Uzun vadeli sahipler, mevcut varlık değerinin 2,5 kat arttığı önemli bir noktaya ulaştı. Bu seviye devam ettiğinde, tarihsel olarak, kısa vadeli perspektifte Bitcoin’e olan güçlü talebin bir işareti olabilir.

Aksi takdirde Bitcoin’in (BTC) toparlanması birkaç ay sürebilir. Tahminleri bu sefer işe yararsa, Bitcoin (BTC) boğalarının 45.000 dolar seviyesini savunması gerekiyor.

Ayrıca bu seviye, bu yılki fiyat aralığının yüzde 50’sine yakın bir yerde bulunuyor. Bu faktörlerin kombinasyonu, BTC’yi 45.000 doların üzerinde tutmanın hayati derecede önemli olduğunu doğrulamaktadır.

Aynı zamanda, bir analist, lider kripto para varlığı için, “42.000 doların altına inmek, kötü fiyat hareketinin devam etmesine sebep olacağı için Bitcoin (BTC) ayılarını kesinlikle onaylayacaktır” dedi.

Bitcoin (BTC) Fiyatını Düşüren Kim? Veriler Açıklandı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!